Izraelská laserová zbraň snadno sestřelí z nebe každý dron

 Vojenství 
14. února 2020 11:33 / Mirka Malá
  4
📷
2 fotografie v galerii
Laserové zbraně jsou stále sofistikovanější Rafael Advanced Defense Systems
Izraelci mají novou laserovou zbraň, která by snadno zapadla do Hvězdných válek. Díky výkonnému laserovému paprsku totiž z oblohy sestřelí jakýkoli dron.

Podle dostupných informací jde o obranný systém, který je dokonce schopen sestřelit více manévrovacích cílů pomocí vysoce výkonného laserového paprsku.

Systém dosáhl 100% úspěchu ve všech testovacích scénářích, uvedl izraelský výrobce, který svoji superzbraň pojmenoval Drone Dome C-UAS nebo Counter-Unmanned Aerial System.

Systém, který je namontovaný na vozidle, zabírá cíle. V jednom testu dokonce sestřelil tři drony létající ve formaci velkou rychlostí. Do budoucna tak Drone Dome bude reagovat na hrozby, které představují nepřátelské drony na vojenských i civilních místech.

Systém drony dokáže i ovládnout

Systém nabízí pokročilá řešení pro manévrovací síly a vojenská zařízení, kritickou ochranu hranic, jakož i civilních cílů, jako jsou letiště, veřejná zařízení nebo jakákoli jiná místa, která by mohla být ohrožena rostoucí hrozbou teroristických i kriminálních dronů.

Předchozí zprávy také uvedly, že systém dokáže pomocí high-tech elektronických systémů umožnit operátorům zasahovat do signálů nepřátelských dronů a dokonce je ovládat.

Drone Dome tedy zahrnuje vyhledávací radar, detektor radiových příkazů dronů, elektrooptický senzor a systém příkazů a řízení. Letící objekty dokáže detekovat na vzdálenost 3,5 kilometrů, přičemž minimální velikost dronu, který je systém schopen zachytit, je neuvěřitelných 0,64 centimetru.

Jakmile je dron detekován, robotický systém ho už nespustí z očí, ať už dron manévruje jakýmkoli směrem. Když je laser vystřelen, roztaví plastové pouzdro dronu, zničí jeho elektroniku a pošle jej k zemi. Dále čtěte: Vojáci už brzy pomocí laseru uvidí za roh.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu