Izraelská laserová zbraň snadno sestřelí z nebe každý dron

 Vojenství 
14. února 2020 11:33 / Mirka Malá
  4
📷
2 fotografie v galerii
Laserové zbraně jsou stále sofistikovanější Rafael Advanced Defense Systems
Izraelci mají novou laserovou zbraň, která by snadno zapadla do Hvězdných válek. Díky výkonnému laserovému paprsku totiž z oblohy sestřelí jakýkoli dron.

Podle dostupných informací jde o obranný systém, který je dokonce schopen sestřelit více manévrovacích cílů pomocí vysoce výkonného laserového paprsku.

Systém dosáhl 100% úspěchu ve všech testovacích scénářích, uvedl izraelský výrobce, který svoji superzbraň pojmenoval Drone Dome C-UAS nebo Counter-Unmanned Aerial System.

Systém, který je namontovaný na vozidle, zabírá cíle. V jednom testu dokonce sestřelil tři drony létající ve formaci velkou rychlostí. Do budoucna tak Drone Dome bude reagovat na hrozby, které představují nepřátelské drony na vojenských i civilních místech.

Systém drony dokáže i ovládnout

Systém nabízí pokročilá řešení pro manévrovací síly a vojenská zařízení, kritickou ochranu hranic, jakož i civilních cílů, jako jsou letiště, veřejná zařízení nebo jakákoli jiná místa, která by mohla být ohrožena rostoucí hrozbou teroristických i kriminálních dronů.

Předchozí zprávy také uvedly, že systém dokáže pomocí high-tech elektronických systémů umožnit operátorům zasahovat do signálů nepřátelských dronů a dokonce je ovládat.

Drone Dome tedy zahrnuje vyhledávací radar, detektor radiových příkazů dronů, elektrooptický senzor a systém příkazů a řízení. Letící objekty dokáže detekovat na vzdálenost 3,5 kilometrů, přičemž minimální velikost dronu, který je systém schopen zachytit, je neuvěřitelných 0,64 centimetru.

Jakmile je dron detekován, robotický systém ho už nespustí z očí, ať už dron manévruje jakýmkoli směrem. Když je laser vystřelen, roztaví plastové pouzdro dronu, zničí jeho elektroniku a pošle jej k zemi. Dále čtěte: Vojáci už brzy pomocí laseru uvidí za roh.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?