Uživatelé Androidů a iPhonů získají letos přes stovku nových emoji

 PC a Mobily 
05. února 2020 12:17 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nové emoji budou budit emoce Pinterest
Uživatelé mobilních telefonů, bez ohledu na operační systém, se v letošním roce dočkají nové várky emoji. Některé prý budou opravdu pozoruhodné.

Seznam animovaných postaviček, obličejů a dalších ikonek se v letošním roce zásadně rozšíří, a to pro všechny uživatele operačních systémů iPhone a Android. Pro letošní rok už totiž byly ohlášeny dokonce pozoruhodné přírůstky emoji, mezi kterými nebude chybět usmívající se tvář s jednou slzou, objímající se lidi či transgenderová vlajka.

Konsorcium Unicode, které každý rok vybírá nové varianty, zveřejnilo celý seznam před několika dny a nová sestava emoji obsahuje také více symbolů a postaviček, hodících se k jednotlivým pohlaví či sexuálním orientacím, tak aby genderové rozdíly byly co nejvíce začleněny i do tohoto druhu komunikace.

Genderová otázka vévodí novým ikonkám

Letos tedy půjde o celkem 117 nových emojimožností v rámci řady Emoji 13.0. Přidáno je 62 nových postav a 55 nových emoji pro různé druhy pohlaví a pleti. Aktualizace emoji se obvykle děje na podzim poté, co operační systémy, internetové platformy a výrobci smartphonů začlení ikonky do klávesnic. Než se uživatelé chytrých telefonů tedy nové várky emoji dočkají, bude to ještě nějakou dobu trvat.

Mezi novými symboly a postavami je mimo jiné také realisticky vypadající sada plic, bublinkový čaj a ruka sevřená v pěst. Mezi zvířaty se zase objeví mamut, pták dodo, lední medvěd a červ. K mání budou také emoji, které lépe reprezentují nebinární lidi, tedy ty, kteří se neidentifikují jako muž nebo žena.

Mezi další novinky patří muži i ženy ve smokingu a ve svatebních šatech. Sestava symbolů rovněž obsahuje transgenderovou vlajku, která byla navržena společností Google v březnu 2019.

Je jasné, že i nová sada emoji vzbudí kontroverze. V minulosti tomu nebylo jinak. Obvykle totiž netrvá dlouho, než uživatelé jednotlivé symboly začnou používat pro úplně jiné situace, než pro které byly navrženy. Například v roce 2018 se internet bavil emoji symbolem obličeje Woozy, kdy miliony uživatelů nemohly přijít na to, co má vlastně vyjadřovat. Dále čtěte: Firma Apple chtěla, aby její iPhony měly šifrování typu end-to-end. Pak zasáhla FBI.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...