Měníte baterii? Hledejte alternativní výrobce

 PC a Mobily 
01. května 2019 17:33 / Petr Vlach
  0
📷
4 fotografie v galerii
Při hledání energie pro elektronické společníky používejte zdravý rozum Pixabay
Výměna baterie notebooku, fotoaparátu a další elektroniky není vůbec levná záležitost. Přitom nemusíte utratit majlant. Stačí, když budete hledat alternativní výrobce.

Není výjimkou, že originální baterie notebooku, který jste koupili za deset tisíc, stojí kolem dvou tisíc korun. Zdá se vám to mnoho? To není divu. Myslíte, že je cena předražená? To zcela jistě. Ale naštěstí nejste odkázáni na jediného výrobce.

Poloviční nebo nižší

Jestliže zadáte do vyhledávače model baterie, který sháníte, obvykle vám rychle vypadne celá řada nabídek, které jsou výrazně nižší než cena originálního dílu. Někdy najdete dokonce baterie s vyšší kapacitou. U baterií do notebooků může být potíž jedině v drobných odchylkách v barevnosti použitého plastu, ale vzhledem k tomu, že je bateriový díl umístěn na spodní straně přístroje, nejedná se o vážnější chybu. Zcela lhostejná je pak barva u baterií, které vkládáte do zrcadlovek a dalších přístrojů.

Jak poznat kvalitního výrobce

Samozřejmě i mezi výrobci alternativního příslušenství jsou rozdíly. Proto je vždy dobré se vedle ceny zajímat také o hodnocení spotřebitelů. Prohlédněte si proto různá fóra, hledejte reakce spokojenosti a budete mít obratem jasno v tom, jak se rozhodnout. Dalším rozumným řešením je nakoupit zboží od solidního dodavatele elektroniky. Takový obchod, který je na trhu zavedený, si nebude chtít zkazit reputaci prodejem nekvalitního zboží, se kterým by navíc byly problémy kolem reklamací.

Ještě levnější?

Dá se cena srazit ještě níž? Možná se zabýváte touto otázkou. Těžko se na ni odpovídá. Jestliže patříte mezi zdatnější elektrotechniky, pak jistě ano. Někdy se totiž dají nakoupit samotné články za slušnou cenu a dá-li se původní obal dobře rozebrat, můžete vyměnit jen články. Bez problémů by to mělo jít v případě přenosných počítačů. Práci si odvedete sami, takže docela oprávněně můžete čekat nižší cenu za výsledek. Jestliže alternativní výrobce dodává baterii do notebooku za 800 – 900 Kč, pokud seženete články, vyjde vás výměna na 600 Kč. Když se navíc budete starat o počítač podle článku zde, můžete i díky výměně akumulátoru prodloužit jeho životnost o další roky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet