Rusko zahájilo provoz nejdelší ponorky světa. Ponese smrtící torpéda Poseidon

Jaderná ponorka Belgorod je největší na světě
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Vojenství 
30. dubna 2019 11:40 / Internet
  0   0
Rusko v minulém týdnu spustilo na vodu nejdelší ponorku světa s názvem Belgorod. Více než 180 metrů dlouhá strategická ponorka je navržena pro podporu mnoha typů misí a ve svém arzenálu bude mít pravděpodobně i jaderná torpéda Poseidon.

Rusové zahájili provoz nové ponorky s názvem Belgorod, která je navržena k podpoře strategických vojenských misí. Ponorka bude mít ve výzbroji také jaderná torpéda Poseidon. Nová ponorka má větší výtlak než bitevní lodě z první světové války a dokáže se ponořit až do hloubky 1700 metrů.

Nová ponorka byla oficiálně spuštěna na vodu 23. dubna v ruské loděnici Sevmaš v Severodvinsku. Prezident Vladimir Putin tuto událost údajně sledoval přes satelitní přenos.

Jaderná ponorka oficiálně známá pod názvem Projekt-09852 měla být původně třídy Oscar II, ale ruské velení později rozhodlo, že bude vyvíjena jako samostatná třída. Trup byl nakonec prodloužen na celkovou délku 184 metrů a má výtlak 30 000 tun.

Belgorod není ani útočnou ponorkou, ani nosičem balistických raket. Jedná se o zvláštní taktickou ponorku, která může být mateřskou lodí pro jiná podmořská plavidla a může být vybavena také další průzkumnou miniponorkou.

Spekuluje se, že Belgorod bude také zodpovědný za rozmístění podmořských detektorů a bude vybavena nejmodernějšími technologiemi. Rusko totiž plánuje postavit podmořský detekční systém poháněný jadernou energií, který by včas upozornil na přítomnost nepřátelských plavidel.

Dalším úkolem Belgorodu bude provádět tajné operace s pomocí ponorek Lošarik, které jsou vybaveny robotickými rameny pro podmořské operace. Stejně tak bude Belgorod schopný mapovat oceánské dno za pomoci speciálního sonaru. Obří ruská ponorka ale může být vybavena také smrtícími torpédy Poseidon, která jsou vybavena jadernou hlavicí. Tato torpéda jsou schopna vyvolat explozi o síle až 2 megatun. Dále čtěte: Podle satelitních snímků roste podezření, že Severní Korea nadále pokračuje v budování jaderných zbraní.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu