Výrobce legendární útočné pušky představil elektromobil s designem ze sovětské éry

 Auto-Moto 
26. srpna 2018 09:02 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kalašnikov představil na veletrhu v Rusku zvláštní automobil Internet
Ruský zbrojařský koncern Kalašnikov už dávno nevyrábí jen střelné zbraně, kterými se nejvíce proslavil. Nedávno představil těžce obrněného chodícího robota, zabývá se ale také vývojem elektrických motorek a vozidel. Svůj elektrický vůz Kalašnikov odhalil na veletrhu expo Army 2018.

Ruský výrobce zbraní Kalašnikov představil na veletrhu vojenské techniky v Rusku svůj plně elektrický vůz. Automobil s názvem CV-1 svým designem odkazuje na vozidla z dob sovětské éry. 

Elektromobil CV-1 s výrazným retro designem je navržen podle automobilu Izh 2125, který byl představen v roce 1972. Navzdory svému designu tento vůz ukrývá moderní techniku a je vybaven 90 KWh lithium-iontovou baterií. Vůz je určený pro městský provoz a na jedno nabytí by měl urazit vzdálenost okolo 300 kilometrů.

Kalašnikov uvedl, že vozidlo je prozatím jen koncept bez plánovaného termínu spuštění a výrobního plánu. Stejně tak není známá ani jeho cena. Společnost Kalašnikov očekává, že během několika let bude na poli výroby elektromobilů schopna držet krok s Teslou, která je v tomto odvětví průkopníkem.

Zda tento ruský koncern skutečně dotáhne koncept CV-1 až na výrobní linku, je zatím ve hvězdách. Každopádně je jasné, že pokud bude chtít Kalašnikov skutečně konkurovat Tesle, čeká ho ještě mnoho práce. Tento prototyp má totiž k modernímu elektromobilu pořád velmi daleko. Dále čtěte: (Luxusní osmiválcové Volvo 164 oslavilo již padesáté výročí).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008