Výrobce legendární útočné pušky představil elektromobil s designem ze sovětské éry

Kalašnikov představil na veletrhu v Rusku zvláštní automobil
 Auto-Moto 
26. srpna 2018 09:02 / Internet
  0   0
Ruský zbrojařský koncern Kalašnikov už dávno nevyrábí jen střelné zbraně, kterými se nejvíce proslavil. Nedávno představil těžce obrněného chodícího robota, zabývá se ale také vývojem elektrických motorek a vozidel. Svůj elektrický vůz Kalašnikov odhalil na veletrhu expo Army 2018.

Ruský výrobce zbraní Kalašnikov představil na veletrhu vojenské techniky v Rusku svůj plně elektrický vůz. Automobil s názvem CV-1 svým designem odkazuje na vozidla z dob sovětské éry. 

Elektromobil CV-1 s výrazným retro designem je navržen podle automobilu Izh 2125, který byl představen v roce 1972. Navzdory svému designu tento vůz ukrývá moderní techniku a je vybaven 90 KWh lithium-iontovou baterií. Vůz je určený pro městský provoz a na jedno nabytí by měl urazit vzdálenost okolo 300 kilometrů.

Kalašnikov uvedl, že vozidlo je prozatím jen koncept bez plánovaného termínu spuštění a výrobního plánu. Stejně tak není známá ani jeho cena. Společnost Kalašnikov očekává, že během několika let bude na poli výroby elektromobilů schopna držet krok s Teslou, která je v tomto odvětví průkopníkem.

Zda tento ruský koncern skutečně dotáhne koncept CV-1 až na výrobní linku, je zatím ve hvězdách. Každopádně je jasné, že pokud bude chtít Kalašnikov skutečně konkurovat Tesle, čeká ho ještě mnoho práce. Tento prototyp má totiž k modernímu elektromobilu pořád velmi daleko. Dále čtěte: (Luxusní osmiválcové Volvo 164 oslavilo již padesáté výročí).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Dům a zahrada

Sezona komárů začala. Jak se proti nim bránit a jaké možnosti využít

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Zavřít reklamu