Začala druhá fáze projektu podmořského datového centra Microsoftu. K propagaci využívá okolní život

Servery jsou umístěny ve speciálním kontejneru
 Technologie 
14. srpna 2018 08:53 / Internet
  0   0
Společnost Microsoft, kterou založil miliardář Bill Gates, před časem vybudovala unikátní podmořské datové centrum. Svůj jedinečný projekt Natick nyní společnost propaguje za pomocí kamer, které sledují okolní život.

Softwarový gigant Microsoft provozuje unikátní datové centrum, jež je zbudováno pod mořskou hladinou. Pilotní projekt s názvem Natick má poskytnout praktické informace o problémech a výhodách datových center umístěných pod hladinou moře. Strůjcem jedinečného projektu je jeden ze zaměstnanců Microsoftu, který dříve sloužil na ponorce amerického námořnictva.

„Druhá fáze rozšiřuje testy, které jsme již provedli v první fázi, o modul s plně funkčním datovým centrem napájený pomocí obnovitelné energie, který je umístěn v Severním moři,“ píše se na stránkách projektu. 

První fáze projektu odstartovala již v roce 2016, kdy Microsoft instaloval pod hladinou oceánu první ze svých serverů. V této fázi projektu se výzkumníci snažili zjistit míru účinnosti chlazení za pomoci vody z oceánu a také skutečnost, jaký dopad může mít malé zvýšení teploty na podmořské ekosystémy v okolí.

V rámci druhé fáze projektu, která právě probíhá, mají uživatelé možnost okolní život sledovat online přímo na webu natick.research.microsoft.com. Díky kamerám mohou sledovat mořský život v bezprostředním okolí serverů, jež jsou na dně moře umístěny ve speciálních kontejnerech. Dále čtěte: (Používejte software zdarma. Poradíme vám, jak na to).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Astronomové objevili hluboko ve vesmíru zvláštní objekt. Mohlo by se jednat o nejstarší hvězdu ve vesmíru

Dům a zahrada

Podle toho, jak chcete dřevní odpad dále využít, si můžete pořídit drtič či štěpkovač

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu