Projekt rychlé pozemní dopravy uvízl v mrtvém bodě

 Technologie 
16. srpna 2018 09:24 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Transportní systém Hyperloop může dosáhnout téměř rychlosti zvuku Internet
Rychlá pozemní doprava hyperloop měla do roku 2021 propojit slovenskou Bratislavu s Vídní. Společné memorandum podepsali představitelé Hyperloop se slovenskou stranou před dvěma lety, ale nyní se zdá, že se projekt zastavil. Podle slovenských médií se během jednání se společností Hyperloop TT objevila řada neshod, které brání pokračování spolupráce.

Projekt rychlé pozemní dopravy, která by propojila slovenskou metropoli Bratislavu s rakouskou Vídní, zkrachoval na klíčových jednáních slovenské strany se společností Hyperloop TT. Projekt se tak ocitl na mrtvém bodě, jelikož memorandum podepsané před dvěma lety mezitím vypršelo.

Společnost Hyperloop Transportation Technologies (HTT) podle slovenského úřadu několikrát měnila své investiční záměry, a tím i požadavky na spolupráci se slovenskou stranou. Nedokázala také poskytnou adekvátní odpovědi na odborné otázky v souvislosti s výstavbou.

Informace o projektu pozemní dopravy spojující rakouskou metropoli se sedmdesát kilometrů vzdálenou Bratislavou společnost HTT zveřejnila v květnu 2016. Obě metropole měla od té chvíle spojit za pět let, přičemž sedmdesátikilometrovou vzdálenost měl hyperloop překonat za osm minut.

Někteří odborníci ale byli k projektu rychlospojení Bratislavy a Vídně od počátku skeptičtí a již dříve avizovali, že je v úseku řada technických překážek, které bude nutné překonat. Vzhledem k tomu, že zástupci společnosti některé z dotazů vztahujících se k výstavbě nedokázali zodpovědět, slovenská strana se rozhodla v jednáních nepokračovat.

S projektem superrychlé pozemní dopravy přišel poprvé v roce 2013 americký vizionář Elon Musk. Pomocí stlačeného vzduchu a magnetismu se mají do potrubí s minimalizovaným třením vystřelovat speciální kapsle na přepravu lidí. Dále čtěte: (Začala druhá fáze projektu podmořského datového centra Microsoftu).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Čtyři ženská znamení, která nemívají štěstí v lásce. Proč tomu tak je a je možné si lásku do...

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?