Podle satelitních snímků roste podezření, že Severní Korea nadále pokračuje v budování jaderných zbraní

 Vojenství 
15. listopadu 2018 10:37 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Satelitní snímky naznačují, že severokorejský režim od jaderného programu neupouští Internet
Zpráva Washingtonu naznačuje, že Severní Korea navzdory tvrzení Kim Jong Una pokračuje ve svém jaderném programu. Satelitní snímky naznačují, že severokorejský režim rozmísťuje jaderné zbraně na několika místech v celé zemi.

Znepokojivá zpráva, kterou vypracovalo Centrum strategických a mezinárodních studií, uvádí, že bylo identifikováno celkem 13 z 20 odhadovaných severokorejských raketových základen, které mohou přímo ohrozit americké základny v Pacifiku. Některé základny mohou být rovněž vybaveny mezikontinentálními raketami, které mohou zasáhnout území spojených států.

Předpokládá se, že Severní Korea má jaderný materiál k výrobě 40 až 60 jaderných raket, které mohou ohrozit Spojené státy. Totalitní země má přitom v aktivní výzbroji nejméně tři mezikontinentální balistické střely, Hwasong-13, Hwasong-14 a Hwasong-15, které by teoreticky mohly zasáhnout americké území.

Zpráva například uvádí, že pouhých padesát kilometrů od hranic s Jižní Koreou je základna Sakkanmol, která je domovem balistických raket krátkého doletu Hwasong-6 (9 - 18). Tato základna je vybavena sedmi podzemními sily pro skladování kapalným palivem poháněných raket.

Prezident Donald Trump opakovaně uvedl, že po letním summitu se Severní Koreou je jaderný problém totalitní země do značné míry vyřešen. Kim Jong Un totiž souhlasil s dočasným zastavením jaderných a raketových testů, uzavřením jaderného testovacího zařízení a s likvidací jaderného zařízení Yongbyon, které vyrábí materiál pro jaderné zbraně.

S odstupem času se ale zdá, že Severní Korea neprovedla žádné kroky k dosažení dohody a jaderná hrozba je stále stejná jako předtím. Dále čtěte: (Řidiči v Los Angeles nevěřili svým očím. Na dálnici havaroval letoun z druhé světové války)

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet