Řidiči v Los Angeles nevěřili svým očím. Na dálnici havaroval letoun z druhé světové války

 Letectví 
09. listopadu 2018 09:30 / Lukáš Bauer
  0
Loading...
📷
2 fotografie v galerii
Replika stíhacího letounu z druhé světové války skončila v plamenech Internet
Na západě Los Angeles byli řidiči svědky skutečně bizarní scénky, když uprostřed provozu na dálnici havaroval německý letoun z druhé světové války. Replika německé stíhačky skončila v plamenech, nadšenec válečných letounů, který stroj pilotoval, vyvázl bez zranění

Počátkem týdne zažili řidiči na dálnici 101, která vede severní částí Los Angeles, scénu jako z válečného filmu. Přímo před jejich očima totiž během nouzového přistání havaroval letoun se znaky německého Wehrmachtu z druhé světové války.

Amaterský nadšenec válečných letadel Robert Sandberg, který stroj pilotoval, měl obrovské štěstí. I když jeho stroj skončil v plamenech poté co naboural do betonové zábrany uprostřed dálnice, pilot vyvázl bez jediného zranění.

Na dálnici byl zastaven provoz v obou směrech na několik hodin. Pilot letounu pro místní média uvedl, že mu během vyhlídkového letu selhal motor a musel proto zahájit nouzový sestup na dálnici.

„Vybral jsem si na dálnici místo, kde nebyla v tu chvíli žádná vozidla, abych nikoho během přistání nezranil. Bohužel motor zcela selhal a musel sem co nejrychleji se strojem přistát,“ uvedl Sandberg.

Sandberg je členem sdružení Condor Squadron Officer's and Airmen's Association. Tuto skupinu původně založili váleční veteráni, kteří pravidelně létali ve formacích s americkými letouny AT-6 na speciální akce. Stejným letounem, pouze v barvách Wehrmachtu, letěl i Sandberg.

Letoun AT-6 je americkým cvičným letounem, jehož výroba začala v roce 1938. Jedná se o vylepšenou verzi letounu T-6 Texan, který byl zkonstruován na základě předchozího cvičného stroje společnosti North American Aviation Inc. s označením NA-16. Dále čtěte: (Takto vypadá ponorka budoucnosti. Bojový mořský predátor je inspirován velrybami).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum