Ruský zbrojařský koncern Kalašnikov představil obrněného bojového robota

 Vojenství 
23. srpna 2018 08:11 / Lukáš Bauer
  5
📷
2 fotografie v galerii
Prototyp bojového robota Kalašnikov je vystaven před pavilonem koncernu Kalašnikov
Známá zbrojařská společnost z Ruska, která se proslavila útočnou puškou AK-47, jež byla použita snad v každém světovém konfliktu, představila unikátního antropomorfního robota. Tato chodící nestvůra je zatím pouze prototyp, ale dává tušit zcela nový směr, kterým se výrobce zbraní hodlá v budoucnu ubírat.

Zbrojařská společnost Kalašnikov se v posledních letech už nezaměřuje jen na vývoj a výrobu střelných zbraní, ale také na vývoj zcela nových zbraňových systémů v podobě válečných robotů. Nyní na veletrhu Armija 2018 představila první prototyp chodícího robota, který by v budoucnu mohl plnit náročné vojenské operace.

Obrněné monstrum o váze 4,5 tuny je v současné době vystaveno před vchodem do pavilonu, ve kterém Kalašnikov vystavuje své produkty. Společnost zatím neuvedla, jaké možnosti tento prototyp nabízí, ani jakými funkcemi disponuje. Robot je podle zástupců Kalašnikov stále ve fázi vývoje a jeho první použitelná verze by měla být hotova v roce 2021.

„Je to zatím pouze ukázka směru, kterým se společnost chce v následujících letech ubírat. Existují robotická vozidla na kolech, na pásech, a proto předpokládáme, že poptávka po automatických armádních systémech i nadále poroste,“ uvedl pro ruská média Vladimir Dmitrijev, zástupce společnosti Kalašnikov.

Na veletrhu zbrojařská společnost rovněž představila celou řadu nových střelných zbraní a také civilní verze elektrických motorek, které vyrábí jedna z jejích dceřiných firem. Tato společnost nedávno představila elektrickou motorku pro městský provoz, která na jedno nabití ujede až sto padesát kilometrů.

Zbrojařský koncern také během pondělí na veletrhu představil novou verzi útočné pušky AK-308 na náboje 7.62 X 51mm, která je vyrobena pro účely ruských speciálních jednotek. Spolu s touto zbraní byly představeny také plány společnosti týkající se budoucí výroby armádní techniky. Dále čtěte: (První nadzvukový dopravní letoun byl vyroben v SSSR. Promění se v muzeum).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum