Nejdříve mu vyčítali absenci pohonu 4x4, dnes je Peugeot 3008 hvězdou s milionem vyrobených kusů

 Auto-Moto 
26. listopadu 2021 06:46 / Ema Maxová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Peugeot 3008 nikdy neměl o zákazníky nouzi Peugeot
Když ho před pěti roky značka Peugeot představila veřejnosti, mnozí zarytí příznivci terénních vozů vrtěli hlavou a říkali: „SUV má přece být čtyřkolka.“ Peugeot 3008 se však při uvedení na trh bez pohonu všech kol bez problémů obešel, a dokonce jako první SUV v padesátileté historii ankety Auto roku, v roce 2017 tento prestižní titul vyhrál.

Peugeot 3008 neměl po celou dobu své prodejní kariéry o zákazníky nouzi. Šel na dračku a i dnes, po několika letech na trhu, má stále co nabídnout. Nedávno překročil hranici milionu vyrobených vozů.

Peugeot 3008 lze jednoznačně považovat za fenomenální úspěch, jeden z vozů, který se zapsal do historie francouzské automobilky. Vyrábí se v Evropě a v Číně a všude po světě se setkává s přízní zákazníků i odborné veřejnosti. Získal už 76 ocenění v různých zemích, včetně nejprestižnějšího titulu Car of the Year v roce 2017. 

Ve Francii je Peugeot 3008 lídrem ve svém segmentu od prvního měsíce svého uvedení na trh. V Evropě si v roce 2021 drží druhé místo v segmentu SUV. Silnou pozici zaujal také v jižní Evropě, kde je jedničkou v Portugalsku a dvojkou v Itálii a Španělsku. V České republice je letos po modelu 2008 druhým nejprodávanějším osobním vozem značky Peugeot. 

65 % prodejů vozu Peugeot 3008 připadá na Evropu. Mezi hlavní mimoevropské trhy patří Turecko, Izrael, Japonsko a Egypt. Více než 80 % prodejů vozu Peugeot 3008 tvoří verze s automatickou převodovkou a téměř 38 % připadá na vyšší segmenty, což dokonale ilustruje posun značky Peugeot směrem k vyšším kategoriím produktů.

Peugeot 3008 nabízí nejnovější generaci asistenčních systémů řízení a také Peugeot i-Cockpit® s novým přístrojovým panelem a desetipalcovým dotykovým displejem s vysokým rozlišením. Vozidlo je dokonalým ztělesněním koncepce „Power of choice“, neboť nabízí plug-in hybridní verze, pohon dvou nebo čtyř kol a spalovací motory, které kombinují potěšení z jízdy a úspornost.

Peugeot 3008 si získal zákazníky díky svým dynamickým vlastnostem a výraznému modernímu designu exteriéru. Interiér s místem řidiče i-Cockpit® spojuje technologickou vyspělost a útulnou atmosféru. V interiéru vozu Peugeot 3008 nacházejí zákazníci pocit komfortu a bezpečí, což významně přispívá k tomu, že v hodnocení zákaznické spokojenosti dosahuje Peugeot 3008 jednu z nejvyšších úrovní v Evropě. A co ten pohon všech kol, jehož absenci mu na začátku jeho produktového života vyčítali? Tak ten už dávno má. Nabízí se v plug-in hybridní verzi 3008 Hybrid4 a kromě možnosti jízdy na elektřinu přináší i jeden z nejvyšších výkonů v historii značky – celých 300 koní!

Zdroj: Peugeot

Témata: Peugeot, auto, moto
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Dům a zahrada

Vyrobte si doma vlastní vonný vosk. Vůně pomeranče, hřebíčku či skořice vykouzlí tu pravou sváteční...

Zavřít reklamu