Policie používá drony, aby kontrolovala lidi v karanténě

 Technologie 
19. března 2020 10:41 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Policie kontroluje dodržování nařízení karantény Depositphotos
Ve snaze udržet lidi v tolik potřebné karanténě a zabránit tak exponenciálnímu šíření koronaviru, používají španělské úřady drony, aby rychle našly ty, kteří porušují nařízení vlády a zvyšují riziko nákazy.

Vzhledem k tomu, že od soboty jsou občané Španělska v karanténě, jsou drony jedním z účinných způsobů, jak zabránit tomu, aby ještě více lidí onemocnělo virem COVID-19. Španělsko je po Itálii další evropskou zemí, která nemá epidemii koronaviru pod kontrolou a kde denně umírají lidé. Ne každý ale pravidla a nařízení vlády respektuje, a tak musela být nasazena technologie, která při kontrole jejich dodržování pomůže.

Udělala to i Čína

I když z oficiálních míst to nikdy nebylo potvrzeno, byla to Čína, odkud se koronavir rozšířil do celého světa a způsobil vážnou pandemii, která použila drony ke kontrole chování svých obyvatel v karanténě.

Nyní existují nezvratné důkazy o tom, že tuto technologii ke kontrole lidí v karanténě používá i španělská policie.

Otázkou je, zda se k použití dronů uchýlí i americká vláda. Té v tom totiž brání lednový rozkaz, na základě něhož zůstaly na zemi všechny drony čínské výroby, a to kvůli podezření z kybernetické špionáže.

Není také tajemstvím, že některé země, včetně Česka, už přistoupily k trasování nakažených jedinců prostřednictvím jejich mobilních telefonů. Díky spolupráci s mobilními operátory dokáží úřady velmi přesně vysledovat, kde se nakažený v kritickém období pohyboval a koho potkal. To znamená, že úřady se tak rychleji dozví, koho mohl potenciálně nakazit.

Zdá se, že technologie, mnohdy odsuzované za to, že ubírají na lidských svobodách a právech na soukromí, mohou v době pandemie být dobrým pomocníkem v boji proti zákeřnému viru. Dále čtěte: Čína využila současné epidemie koronaviru. Vyvinula technologii, která rozpozná obličej i s rouškou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008