Koronavirus negativně ovlivnil celý svět. Profitují z něj ale hackerské skupiny

 PC a Mobily 
12. března 2020 21:15 / Lukáš Bauer
  0
📷
4 fotografie v galerii
Hackeři zneužívají koronavirus k získání finančních prostředků  Internet
Nebezpečná nákaza koronavirem zasáhla celý svět. Této situace se rozhodly využít hackerské skupiny, které díky koronaviru získávají nemalé finanční prostředky. Hackerské skupiny tak zneužívají obavy lidí z této nákazy a snaží se od nich získat citlivá data a přístupy k bankovním účtům prostřednictvím podvodných e-mailů.

Koronavirus již nějakou dobu zneužívají hackerské skupiny z celého světa, které se snaží z lidí vylákat peníze prostřednictvím podvodných emailů. Na situaci a vliv koronaviru v digitálním světě upozornili experti z antivirových společností.

Podvodné emailové zprávy obsahují často škodlivé přílohy s trojskými koňmi, nebo se jejich prostřednictvím hackeři snaží vylákat peníze nebo osobní údaje z lidí přímo. Nyní se zprávy vyskytují pouze za hranicemi České republiky, podle expertů je však otázkou času, kdy se objeví i u nás.

„Obsah zpráv je také často také psán jménem známé a důvěryhodné instituce, například Světové zdravotnické organizace (WHO),“ upozornila v tiskové zprávě společnost ESET, která se zabývá internetovou bezpečností.

Emaily také často obsahují různé odkazy na stránky, kde se prostřednictvím registračního formuláře snaží hackeři vylákat z lidí osobní údaje. Jedná se často o fiktivní internetové obchody, nebo různé služby, které ale ve skutečnosti neexistují. Vyskytl se také případ, kdy hackeři vylákali z lidí peníze prostřednictvím podvodného obchodu s ochrannými a dezinfekčními prostředky. Dále čtěte: (Jak zásadně zrychlit starší počítač).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu