Koronavirus negativně ovlivnil celý svět. Profitují z něj ale hackerské skupiny

Hackeři zneužívají koronavirus k získání finančních prostředků
📷
Další 3 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
12. března 2020 21:15 / Internet
  0   0
Nebezpečná nákaza koronavirem zasáhla celý svět. Této situace se rozhodly využít hackerské skupiny, které díky koronaviru získávají nemalé finanční prostředky. Hackerské skupiny tak zneužívají obavy lidí z této nákazy a snaží se od nich získat citlivá data a přístupy k bankovním účtům prostřednictvím podvodných e-mailů.

Koronavirus již nějakou dobu zneužívají hackerské skupiny z celého světa, které se snaží z lidí vylákat peníze prostřednictvím podvodných emailů. Na situaci a vliv koronaviru v digitálním světě upozornili experti z antivirových společností.

Podvodné emailové zprávy obsahují často škodlivé přílohy s trojskými koňmi, nebo se jejich prostřednictvím hackeři snaží vylákat peníze nebo osobní údaje z lidí přímo. Nyní se zprávy vyskytují pouze za hranicemi České republiky, podle expertů je však otázkou času, kdy se objeví i u nás.

„Obsah zpráv je také často také psán jménem známé a důvěryhodné instituce, například Světové zdravotnické organizace (WHO),“ upozornila v tiskové zprávě společnost ESET, která se zabývá internetovou bezpečností.

Emaily také často obsahují různé odkazy na stránky, kde se prostřednictvím registračního formuláře snaží hackeři vylákat z lidí osobní údaje. Jedná se často o fiktivní internetové obchody, nebo různé služby, které ale ve skutečnosti neexistují. Vyskytl se také případ, kdy hackeři vylákali z lidí peníze prostřednictvím podvodného obchodu s ochrannými a dezinfekčními prostředky. Dále čtěte: (Jak zásadně zrychlit starší počítač).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu