Americká armáda cvičí delfíny pro vojenské účely. Pracují s podvodními minami

 Vojenství 
07. března 2020 08:18 / Mirka Malá
  0
📷
3 fotografie v galerii
Delfíni letěli na cvičení na neznámé místo Pixabay
Americké letectvo nedávno přepravovalo ve vojenském nákladním letadle velkou skupinu delfínů. Fotografie, které se nedávno objevily na sociálních sítích, ukazují tyto savce přímo v letadle. Delfíní jednotce se říká Mark 7 Marine Mammal Systems.

Kam delfíní jednotka měla namířeno, zůstalo ale utajeno. Údajně se chystala na výcvik. Delfíni v nákladním armádním letadle cestovali ve speciálních závěsných kolébkách, které byly naplněny vodou.

Je známo, že americké námořnictvo má neurčený počet delfínů vyškolených k hledání námořních min. Naposledy byli delfíni viděni v roce 2018, kdy se účastnili cvičení Rim of the Pacific.

Skutečně hledají delfíni jen miny?

Delfíni americké armády jsou podle oficiálních zdrojů vyškoleni k hledání námořních min v přiděleném úseku moře. Jakmile delfín minu najde, uvolní vedle ní značku. Ta se vznáší na hladině a označuje tak polohu miny, aby ji vojáci mohli prozkoumat a neutralizovat.

Může se zdát, že v dnešní technologické době jsou cvičení delfíni už zastaralým prvkem, ale tito savci prý pracují velmi spolehlivě a určenou oblast dokáží prozkoumat rychleji než potápěči.

Nechce se ale věřit, že by delfíni měli jen tuto funkci. S největší pravděpodobností budou mít i jiné dovednosti. Podobně se například před časem mluvilo o skupině delfínů, kterou Rusko před několika lety dodalo Íránu. Tito delfíni budí oprávněné obavy, neboť existuje podezření, že by dokonce měli umět umístit miny u nepřátelských lodí. I z toho důvodu lze předpokládat, že podobné dovednosti budou mít i delfíni americké armády.

Ta navíc fotografie vojenských delfínů na palubě vojenského speciálu nijak nekomentovala. Ví se pouze to, že údajně tento letoun patří na základnu Travis Air Force v severní Kalifornii. Dále čtěte: Rusko odhalilo Lajku, ponorku pro jaderný útok nové generace.

Témata: armáda, delfíni, miny, moře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Taylor Swift rozzuřila fanoušky svým soukromým tryskáčem. Letos jím letěla už sto sedmdesátkrát

Styl

Spěte o hodinu déle, nabádá americká studie. Zhubnete prý bez práce devět kilo za rok

Dům a zahrada

Pivní zálivka strčí komerční hnojiva do kapsy. Prospěje nejen petúniím

Zavřít reklamu