Americká armáda cvičí delfíny pro vojenské účely. Pracují s podvodními minami

Delfíni letěli na cvičení na neznámé místo
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Vojenství 
07. března 2020 08:18 / Pixabay
  0   0
Americké letectvo nedávno přepravovalo ve vojenském nákladním letadle velkou skupinu delfínů. Fotografie, které se nedávno objevily na sociálních sítích, ukazují tyto savce přímo v letadle. Delfíní jednotce se říká Mark 7 Marine Mammal Systems.

Kam delfíní jednotka měla namířeno, zůstalo ale utajeno. Údajně se chystala na výcvik. Delfíni v nákladním armádním letadle cestovali ve speciálních závěsných kolébkách, které byly naplněny vodou.

Je známo, že americké námořnictvo má neurčený počet delfínů vyškolených k hledání námořních min. Naposledy byli delfíni viděni v roce 2018, kdy se účastnili cvičení Rim of the Pacific.

Skutečně hledají delfíni jen miny?

Delfíni americké armády jsou podle oficiálních zdrojů vyškoleni k hledání námořních min v přiděleném úseku moře. Jakmile delfín minu najde, uvolní vedle ní značku. Ta se vznáší na hladině a označuje tak polohu miny, aby ji vojáci mohli prozkoumat a neutralizovat.

Může se zdát, že v dnešní technologické době jsou cvičení delfíni už zastaralým prvkem, ale tito savci prý pracují velmi spolehlivě a určenou oblast dokáží prozkoumat rychleji než potápěči.

Nechce se ale věřit, že by delfíni měli jen tuto funkci. S největší pravděpodobností budou mít i jiné dovednosti. Podobně se například před časem mluvilo o skupině delfínů, kterou Rusko před několika lety dodalo Íránu. Tito delfíni budí oprávněné obavy, neboť existuje podezření, že by dokonce měli umět umístit miny u nepřátelských lodí. I z toho důvodu lze předpokládat, že podobné dovednosti budou mít i delfíni americké armády.

Ta navíc fotografie vojenských delfínů na palubě vojenského speciálu nijak nekomentovala. Ví se pouze to, že údajně tento letoun patří na základnu Travis Air Force v severní Kalifornii. Dále čtěte: Rusko odhalilo Lajku, ponorku pro jaderný útok nové generace.

Mirka Malá | inStory.cz
Témata: armáda, delfíni, miny, moře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu