Google varuje majitele telefonů Huawei před stahováním jeho aplikací

Aplikace v nových telefonech jsou zakázané
📷
Další 1 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
01. března 2020 08:44 / Depositphotos
  0   0
Google varoval uživatele, aby se nesnažili obcházet zákaz stahovaní aplikací Google do telefonů Huawei. Takové jednání totiž může mít vážná bezpečnostní rizika.

Nejnovější telefony Huawei nemohou používat obchod s aplikacemi Google Play nebo velmi oblíbené aplikace, jako jsou Gmail, YouTube nebo Mapy Google. Telefony s Androidem ale přesto umožňují uživatelům instalovat aplikace z neověřených zdrojů.

Jenomže Google nyní varoval, že toto obcházení zákazu aplikací je vysoce rizikové, protože s aplikacemi z neověřených zdrojů bylo velmi pravděpodobně manipulováno.

Analytik CCS Insight Ben Wood řekl, že Google udělal s varováním uživatelů dobře, protože stahování z neověřených zdrojů je velmi riskantní.

Co tvrdí  Google?

Omezení pro aplikace Google se datují už od května 2019, kdy vláda USA umístila Huawei do databáze obchodních omezení nazvaných „seznam entit“.

Seznam říká, jaké druhy obchodů mohou americké společnosti, například Google, s firmou, která se na seznam dostala, dělat.

A protože Google vlastní operační systém pro telefony Android, toto rozhodnutí ovlivnilo také telefony Huawei s Androidem.

Obchod Play a další základní aplikace Google mohou mít pouze zařízení Android certifikovaná v rámci programu Google Play. Jde o přísný proces kontroly bezpečnosti a testování kompatibility. Tímto procesem musí projít každý telefon s Androidem využívající služby Google.

Americká obchodní omezení však znamenají, že Huawei je využívat nemůže. Chybějící služby Google na telefonech Huawei už jsou ale nabízeny jejich uživatelům ve snaze obejít tento zákaz. Analytici tvrdí, že tyto aplikace mohou obsahovat škodlivý kód, kterým lze napadnout telefon uživatele.

Varování Googlu je o to důležitější, že navzdory všem potížím s bezpečností, kterým Huawei v posledních měsících čelí, patří telefony této značky stále k těm nejprodávanějším. V celosvětovém měřítku jde o třetího největšího prodejce chytrých telefonů, takže případná bezpečnostní rizika se mohou týkat milionů uživatelů. Dále čtěte: Jak získat zpět kontrolu nad svým digitálním životem.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Zemřel Brit, který navždy změnil svět. Stál za vynálezy, které dnes používá každý z nás

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Zavřít reklamu