Google varuje majitele telefonů Huawei před stahováním jeho aplikací

Aplikace v nových telefonech jsou zakázané
📷
Další 1 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
01. března 2020 08:44 / Depositphotos
  0   0
Google varoval uživatele, aby se nesnažili obcházet zákaz stahovaní aplikací Google do telefonů Huawei. Takové jednání totiž může mít vážná bezpečnostní rizika.

Nejnovější telefony Huawei nemohou používat obchod s aplikacemi Google Play nebo velmi oblíbené aplikace, jako jsou Gmail, YouTube nebo Mapy Google. Telefony s Androidem ale přesto umožňují uživatelům instalovat aplikace z neověřených zdrojů.

Jenomže Google nyní varoval, že toto obcházení zákazu aplikací je vysoce rizikové, protože s aplikacemi z neověřených zdrojů bylo velmi pravděpodobně manipulováno.

Analytik CCS Insight Ben Wood řekl, že Google udělal s varováním uživatelů dobře, protože stahování z neověřených zdrojů je velmi riskantní.

Co tvrdí  Google?

Omezení pro aplikace Google se datují už od května 2019, kdy vláda USA umístila Huawei do databáze obchodních omezení nazvaných „seznam entit“.

Seznam říká, jaké druhy obchodů mohou americké společnosti, například Google, s firmou, která se na seznam dostala, dělat.

A protože Google vlastní operační systém pro telefony Android, toto rozhodnutí ovlivnilo také telefony Huawei s Androidem.

Obchod Play a další základní aplikace Google mohou mít pouze zařízení Android certifikovaná v rámci programu Google Play. Jde o přísný proces kontroly bezpečnosti a testování kompatibility. Tímto procesem musí projít každý telefon s Androidem využívající služby Google.

Americká obchodní omezení však znamenají, že Huawei je využívat nemůže. Chybějící služby Google na telefonech Huawei už jsou ale nabízeny jejich uživatelům ve snaze obejít tento zákaz. Analytici tvrdí, že tyto aplikace mohou obsahovat škodlivý kód, kterým lze napadnout telefon uživatele.

Varování Googlu je o to důležitější, že navzdory všem potížím s bezpečností, kterým Huawei v posledních měsících čelí, patří telefony této značky stále k těm nejprodávanějším. V celosvětovém měřítku jde o třetího největšího prodejce chytrých telefonů, takže případná bezpečnostní rizika se mohou týkat milionů uživatelů. Dále čtěte: Jak získat zpět kontrolu nad svým digitálním životem.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V hlubinách měsíce Europa to žije. Vědci přichází s dechberoucími poznatky

Dům a zahrada

Chemická kotva najde široké uplatnění i v běžném bytě. Unese víc než hmoždinka

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Zavřít reklamu