Výběr mobilu podle výdrže je stále důležitější

 PC a Mobily 
28. února 2020 12:30 / Petr Vlach
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vybitý mobil už zhatil mnohé plány Pixabay
Vybrat správný mobilní telefon je stále náročnější proces. Vedle značky, systému a rychlosti procesoru či kvality foťáku se stále víc o slovo hlásí kapacita baterie. Máme další informace.

Vzhledem k tomu, že zatím nedošlo k průlomu v oblasti nových typů akumulátorů pro mobilní telefony, ani se dramaticky nezměnily energetické nároky použitých komponentů, je kapacita akumulátoru v mobilu docela zásadní.

Výdrž vs. výkon

Již na první pohled je zřejmé, že tyto dvě skutečnosti jdou proti sobě. Dokud máte telefon v kapse nebo na stole a nepožadujete po něm žádnou jinou práci než být ve střehu a přijímat hovory, může i chytrý mobil s malou kapacitou baterie vydržet několik dní. Jakmile ale začnete pracovat, displej svítí a procesor je v zátěži, spotřeba letí nahoru. V tu chvíli platí, že z mobilu, který vám běžně vydrží celý den, se stane zařízení, které je po několika hodinách vybité.

Komponenty šetřící akumulátor

Jednou z možností, jak prodloužit výdrž, je použití vhodných komponentů. Jde zejména o typ displeje. AMOLED displej v kombinaci s tmavým režimem znamená značnou úsporu energie. Současně je skvělé, pokud jde úsporám naproti operační systém. Ten chytrým využíváním procesoru také umí hodně ušetřit.

Obvyklé kapacity

Nejběžnější kapacity akumulátorů v současných chytrých telefonech se pohybují kolem 3000 mAh. Takový telefon vydrží v závislosti na typu použití a výše uvedených okolnostech zhruba den běžné činnosti. Večer jej pak musíte nabíjet. Na trhu se ale objevují i přístroje s kapacitou dvojnásobnou. To už jsou parametry, které znamenají buď výdrž na dva až tři dny, anebo celý den s ostřejším nasazením.

Doporučení

Jestliže také patříte mezi lidi, kteří potřebují delší výdrž mobilu, zakupte si model s vyšší kapacitou akumulátoru. Vedle toho může být pro vás řešením i tzv. rychlonabíjení, kdy se vám podaří mobil dobít třeba za hodinu, což mnoha uživatelům významně pomůže. Velká výdrž je velmi vhodná pro cestovatele, pro hráče mobilních her, pro ty, kdo potřebují používat v terénu mapové podklady, navigaci či jiné aplikace bez možnosti dobíjení. Více o akumulátorech najdete třeba v článku zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátor Aleš Cibulka dal všude výpověď a skončil s totálním vyhořením organismu. Po čase i s 24 stehy...

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...