Autonomní počítačové zemědělství je velkou budoucností

Takhle bude vypadat autonomní robotické zemědělství budoucnosti
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Technologie 
27. února 2020 14:55 / Pinterest
  0   0
Farmářský robot Angus je výsledkem systému vysoce efektivních farem, které v budoucnu budou fungovat v centrech městských aglomerací, kde je také největší spotřeba jídla.

Po celá staletí zemědělci obdělávali půdu voly a pluhy. V současné době jezdí po polích naftové stroje. A budoucnost je v autonomních indoorových farmách, kde se o pěstování stará flotila robotů.

A z toho důvodu vědci sestrojili robota Anguse, vlastně takovou malou autonomní farmu. Robot se stará o samotné pěstování rostlin, které umí nejen správně hnojit, ale dokáže je i ošetřovat, sklidit a nakonec i uskladnit.

Co je vlastně Angus?

Je to systém robotických softwarových senzorů ovládaných hlavním „mozkem“. Tedy jde o centrální počítač, který má pod palcem celý cyklus od pěstování až po sklizeň a uskladnění.

Umístění autonomních farem blíže ke spotřebě, tedy do center velkých měst, má svůj efekt. Především se sníží náklady na dopravu, plodiny nebude nutné tolik chemicky ošetřovat, aby náročnou přepravu vůbec přežily, tudíž budou zdravější a v neposlední řadě je provoz celé robotické farmy levnější než provoz tradičních farem.

Počítač je schopen dát rostlinám správné množství prostoru, slunce i živin. Protože počítače jsou v provozu pořád, rostliny jsou neustále monitorovány a počítač upravuje podmínky pro optimalizaci jejich růstu. S pomocí algoritmů strojového učení každá další plodina zlepšuje schopnost počítače pěstovat efektivněji další plodinu.

Vývoj autonomního městského zemědělství nabral velké tempo. Očekává se totiž, že tento druh zemědělství bude za deset let průmyslem v rozsahu asi 40 miliard dolarů.

Do tohoto rychlého vývoje se už proto zapojují i velcí výrobci zemědělské techniky. V současné době někteří z nich mimo jiné už testují autonomní secí stroje, postřikovače či kombajny. Dále čtěte: Ultrarychlá kamera udělá až jeden bilion snímků za sekundu.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu