Jak si vybrat správná sluchátka. Jiná se hodí na sport a jiná k počítači nebo do práce
Někdo si chce zaběhat za poslechu hudby, jiný zase spoustu času protelefonuje, další se třeba dívá na svém smartphonu nebo tabletu na filmy. Jak se ale vyznat v té nekonečné záplavě sluchátek všech možných velikostí?
Sluchátka na sport
Základní vlastností sportovních sluchátek by měl být ergonomický tvar, díky němuž sluchátka dobře drží i při prudkých pohybech. Ideálně jsou to tedy sluchátka ve tvaru špuntů.
Jsou ale i takoví sportovci, kteří během běhání potřebují svoji pravidelnou dávku hudby skutečně hlasitě a ve vysoké kvalitě, takže ti si pořídí kvalitní velká sluchátka.
Sluchátka k počítačovým hrám
Během koronavirové pandemie budou mít ti, kdo rádi hrají počítačové hry, na svou zálibu dostatek času. A ti si potrpí na kvalitní zvuk z velkých sluchátek. Při jejich výběru jde zejména o hodnotu citlivosti. Čím vyšší hodnota, tím hrají sluchátka kvalitněji, spotřebují méně energie a zvládnou vyšší hlasitost.
Pokud hrajete hry pro více hráčů, pořídíte si sluchátka s mikrofonem, abyste mohli pohodlně komunikovat se svými spoluhráči.
Sluchátka na cesty do práce a do MHD
Taková sluchátka toho musí zvládnout hodně. Cestu do práce, někdy jsou v permanenci i za kancelářským stolem, a pak je čeká zase cesta domů, popřípadě nějaké nákupy.
Taková sluchátka musí mít především dlouhou výdrž, aby zvládla fungovat prakticky celý den. Mikrofon vám zase usnadní vyřizování hovorů v práci i v MHD, takže sluchátka nemusíte při telefonování sundávat. Vyberte si tedy menší sluchátka, jako jsou pecky nebo špunty.
Vhodnými sluchátky pro takové účely jsou především ty, co vydrží hrát až 24 hodin. Také je vhodné, aby dokázala účinně odhlučnit okolí. Dobrou funkcí je také adaptivní nastavení zvuku, takže například při chůzi po městě samy upraví hlasitost tak, abyste slyšeli troubící auta nebo hlášení na vlakovém nádraží. Dále čtěte: Jak zbavit smartphone bakterií a virů, aniž by došlo k jeho poškození.