Britská loděnice, která stavěla legendární Titanic, byla zachráněna před bankrotem

 Technologie 
02. října 2019 21:01 / Lukáš Bauer
  0
📷
5 fotografií v galerii
Legendární Titanic postavila britská loděnice Internet
Britská loděnice Harland and Wolff s téměř 160letou tradicí stavěla legendární Titanic. Loděnice se však ocitla v insolvenci po krachu norské mateřské společnosti a hrozil její bankrot. Od srpna byla ve zvláštní správě a nyní ji koupila britská energetická společnost.

Slavná britská loděnice Harland and Wolff založená v roce 1861 zažila nejen všechny světové války, ale dokonce v ní byl vyroben i legendární Titanic. Loděnice se v létě dostala do potíží a od srpna byla ve zvláštní správě, po krachu své mateřské společnosti z Norska.

Firmu zachránila před bankrotem britská energetická společnost InfraStrata, která ji koupila za 6 milionů liber (v přepočtu 174 milionů korun). Celý výrobní závod včetně přístaviště je podle společnosti InfraStrata ideální pro energetické odvětví. Společnost tam chce přemístit kovovýrobu pro energetické projekty.

Před insolvencí měla loděnice celkem 130 zaměstnanců, přičemž InfraStrata v závodu ponechá 79 pracovníků, kteří odmítli dobrovolný odchod. Společnost bude chtít navýšit počet zaměstnanců v příštích letech až na několik set.

InfraStrata se v současné době zaměřila na projekt skladovacího zařízení na zemní plyn na poloostrově Islandmagee. S budováním tohoto zařízení chce společnost začít nejpozději koncem tohoto roku.

Pro loděnici Harland and Wolff pracovalo za největší slávy, zejména v období druhé světové války, až 35 tisíc lidí. Společnost se tak stala součástí minulosti Belfastu, kdy byla irská metropole průmyslovým motorem britské ekonomiky. Dále čtěte: (Tým vědců se ponořil do vraku, který se před 170 lety záhadně ztratil v Arktidě).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít