Nejprodávanější malé SUV v ČR se loučí, je pravý čas nakupovat

 Auto-Moto 
29. září 2019 06:57 / Ema Maxová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Peugeot 2008 je 15. nejprodávanějším osobním vozem na českém trhu Emil Frey Select
Příběh nejprodávanějšího malého SUV v ČR, Peugeotu 2008, je velice zajímavý. Na evropský trh byl uveden v roce 2013 jakožto městský crossover, tedy kříženec hatchbacku, kombíku a malého „teréňáku“.

Přestože se Peugeot 2008 nikdy neprodával jako čtyřkolka, převzal některé prvky ze segmentu SUV, například vyšší pozici za volantem, ochranné prvky karoserie nebo systém Grip Control pro jízdu po nezpevněných cestách. Zákazníkům se tato kombinace líbila a Peugeot 2008 si získal jejich přízeň. O tři roky později Peugeot představil facelift tohoto modelu a pasoval ho do role čistokrevného SUV. Přibyly další charakteristiky, kterými se SUV segment vyznačuje, a s nimi i noví zákazníci. Jejich počet stoupal a od roku 2017 je model 2008 nejprodávanějším osobním Peugeotem v Česku. Od roku 2018 i nejoblíbenějším zástupcem segmentu malých SUV.

Peugeot 2008 je 15. nejprodávanějším osobním vozem na českém trhu, přičemž meziročně postoupil o osm příček. Přitom ve světě si ani zdaleka nevede tak dobře. Nikdy se nedostal do čela modelové řady. Musel se spokojit se 3. místem loni a se 4. předloni. Peugeot 2008 se tedy dá nazvat českým fenoménem. V Česku totiž nepřetržitě roste jeho obliba už od uvedení na trh.

Nedávno ovšem Peugeot oznámil, že model 2008 se loučí a přenechává místo svému nástupci. Ten má mnoho vylepšení a navíc i 100% elektrickou variantu. Pokud si chcete pořídit starou dobrou verzi 2008, není času nazbyt. Výroba už se zřejmě začíná překlápět ve prospěch nového vozu a skladové zásoby prodejců se rychle začnou tenčit. Vzhledem k dřívější popularitě tohoto modelu na českém trhu je však poměrně bohatá nabídka kvalitních ojetých vozů.
 
Nákup ojetiny ovšem skrývá řadu úskalí, určitě se proto vyplatí kupovat takový automobil u seriózního prodejce. Pro nákup kvalitních ojetých vozů značky Peugeot se u nás osvědčil certifikovaný program Emil Frey Select. Zvolíte-li pro koupi ojetého Peugeotu 2008 právě tento program, uděláte pro ochranu své peněženky to nejlepší rozhodnutí. Na rozdíl od běžných bazarů totiž u Emil Frey Select prodávají výhradně vozy, které prošly detailní technickou přejímkou, a lze u nich tak garantovat nejen technický stav, ale také původ a počet najetých kilometrů. Automobily, které takto získají náročnou certifikaci Emil Frey Select, jsou připraveny dělat svému majiteli pouze radost. Právě díky preciznímu a naprosto transparentnímu přístupu totiž může Emil Frey Select poskytnout na certifikované automobily roční záruku, jež je v mnoha případech prodloužena dokonce na dva roky. A co víc, platí v rámci celé EU stejně jako asistenční služba, jež je k těmto vozům rovněž nabízena.
 
Konkrétní nabídku vozů různých značek najdete na webu emilfreyselect.cz. Můžete také zajít do některé ze čtyř pražských prodejen – Kolbenova, Pražská, Pekařská nebo Skorkovská, kde se o vás postarají odborně proškolení prodejci, kteří kromě detailní znalosti stavu nabízených vozů pomohou rovněž s pojištěním, financováním či přihlášením.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod