Muž, který objevil vrak Titaniku, se nyní vydal pátrat po letounu, jenž zmizel i s posádkou nad Pacifikem

 Letectví 
30. července 2019 10:00 / Lukáš Bauer
  0
📷
4 fotografie v galerii
Lockheed Electra slavné letkyně Amelie Earhartové Internet
Muž jménem Robert Ballard se svým týmem objevil vrak slavného Titaniku v hloubce několika kilometrů pod hladinou. Nyní se jeho tým vypravil znovu do akce. Ballard se totiž rozhodl, že rozluští jednu z největších leteckých záhad, a sice zmizení slavné letkyně Amelie Earhartové. Chce objevit vrak jejího letounu.

Robert Ballard je průzkumník, který v roce 1985 objevil vrak Titaniku. Nyní oznámil, že jeho další misí bude objevit na dně moře letadlo Lockheed Electra Amelie Earhartové. Ballard se proto rozhodl vydat do Pacifiku, aby zjistil, co se skutečně stalo s jejím letadlem.

Ballard sestavil tým odborníků včetně archeologa z National Geographic Fredrika Hieberta. Celá akce bude natočena na kameru a snímky budou zpracovány v rámci dokumentu NatGeo.

Letecká legenda Amelie Earhartová se spolu se svým navigátorem Fredem Noonanem 20. května 1937 vydala se strojem Lockheed Electra na cestu kolem světa. Poslední stopy po této dvojici jsou známy ze dne 2. července 1937, od té doby jako by se po nich slehla zem. Jejich osud byl léta předmětem mnoha konspirací.

Earhartová byla první ženou, která samostatně létala přes Atlantik, a také se mohla stát první osobou, jenž uskutečnila samostatný let z Havaje na americkou pevninu. Tuto svou misi bohužel nikdy nedokončila, protože i s letounem zmizela beze stopy.

Při hledání použije tým různé typy technologií, včetně dálkově ovládaných podvodních vozidel a autonomních povrchových plavidel. Dále čtěte: Budoucnost letecké dopravy: Americký výrobce představil nový motor pro nadzvuková letadla

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu