Muž, který objevil vrak Titaniku, se nyní vydal pátrat po letounu, jenž zmizel i s posádkou nad Pacifikem

Lockheed Electra slavné letkyně Amelie Earhartové
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Letectví 
30. července 2019 10:00 / Internet
  0   0
Muž jménem Robert Ballard se svým týmem objevil vrak slavného Titaniku v hloubce několika kilometrů pod hladinou. Nyní se jeho tým vypravil znovu do akce. Ballard se totiž rozhodl, že rozluští jednu z největších leteckých záhad, a sice zmizení slavné letkyně Amelie Earhartové. Chce objevit vrak jejího letounu.

Robert Ballard je průzkumník, který v roce 1985 objevil vrak Titaniku. Nyní oznámil, že jeho další misí bude objevit na dně moře letadlo Lockheed Electra Amelie Earhartové. Ballard se proto rozhodl vydat do Pacifiku, aby zjistil, co se skutečně stalo s jejím letadlem.

Ballard sestavil tým odborníků včetně archeologa z National Geographic Fredrika Hieberta. Celá akce bude natočena na kameru a snímky budou zpracovány v rámci dokumentu NatGeo.

Letecká legenda Amelie Earhartová se spolu se svým navigátorem Fredem Noonanem 20. května 1937 vydala se strojem Lockheed Electra na cestu kolem světa. Poslední stopy po této dvojici jsou známy ze dne 2. července 1937, od té doby jako by se po nich slehla zem. Jejich osud byl léta předmětem mnoha konspirací.

Earhartová byla první ženou, která samostatně létala přes Atlantik, a také se mohla stát první osobou, jenž uskutečnila samostatný let z Havaje na americkou pevninu. Tuto svou misi bohužel nikdy nedokončila, protože i s letounem zmizela beze stopy.

Při hledání použije tým různé typy technologií, včetně dálkově ovládaných podvodních vozidel a autonomních povrchových plavidel. Dále čtěte: Budoucnost letecké dopravy: Americký výrobce představil nový motor pro nadzvuková letadla

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Jak pěstovat krásné fuchsie. Zvládnou to i méně zkušení pěstitelé

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu