Obtěžuje vás náhodné ovládání mobilního telefonu v kapse? Máme řešení

 PC a Mobily 
16. července 2019 09:50 / Petr Vlach
  0
📷
5 fotografií v galerii
Citlivý displej reaguje skrz látku kapsy na dotyk s vaší nohou Shutterstock
Některé mobilní telefony mají v důsledku špatně navrženého softwaru problémy s náhodným ovládáním v kapse. Poradíme, jak tomuto jevu zamezit, nebo ho alespoň výrazně omezit.

Během posledních let jsme si všichni zvykli na pohodlné ovládání telefonů prostřednictvím dotykové obrazovky. Požadujeme, aby reakce byly rychlé a displej byl na dotyk velmi citlivý. S tím je ale spojené riziko, že bude citlivý až příliš. A pokud se k tomu přidá nevhodně navržený software, je neštěstí hotovo.

Neplést s náhodnými dotyky

Problém, který zde budeme řešit, není totožný s tzv. ghost touches. K těm dochází vlivem vadného hardwaru i kdykoli během provozu telefonu. Stačí, když je telefon zapnutý, a chová se, jako kdybyste zmáčkli na určitá místa. V případě náhodného ovládání v kapse jde o jiný problém. Z nějakého důvodu se telefon v kapse probudí, což může způsobit například příchozí mail či zpráva. Následně citlivý displej reaguje skrz látku kapsy na dotyk s vaší nohou. Někdy jsou náchylné na ovládání určité aplikace. Někomu se třeba telefon pravidelně přepne do režimu letadlo. Jsou dokonce popsány případy, kdy došlo k resetu do továrního nastavení, což představuje už značný problém.

Jak postupovat

Doporučujeme, abyste zkusili různé možnosti, které tu budou popsány. Někdy až kombinace několika nastavení vede k úspěchu. Zcela jistě zrušte odemknutí displeje při příchozích oznámeních. Má-li váš telefon možnost odemknout displej dvojitým poklepáním, též možnost zrušte, protože právě k dvojitému poklepání snadno v kapse dojde. Jestliže váš telefon podporuje různá nastavení citlivosti displeje (například pro ovládání v rukavicích), pak zvolte méně citlivou možnost. Potíže mohou dělat i další volby na odemknutí displeje – při zvednutí či při stisku tlačítek hlasitosti.

Když nastavení nepomůže

Někdy ani přes veškeré pokusy telefon lépe nastavit, se problému s náhodnými dotyky v kapse nevyhnete. Pak je určitě dobré reportovat problém na stránkách výrobce. Patrně nebudete sam, a čím více uživatelů si bude na potíže stěžovat, tím pravděpodobněji výrobce zapracuje na nějaké následné aktualizaci a problém odstraní.

Další docela dobrou možností je zakoupit vhodné pouzdro. Ať už pořídíte pouzdro flipové či pouzdro typu kapsa, problém odstraníte. Kdyby se telefon náhodně ovládal i v pouzdru, které kryje displej, muselo by být pouzdro zhotoveno z nevhodného materiálu, ale spíš by šlo o hardwarovou závadu telefonu, a v takovém případě doporučujeme reklamaci. Tu ostatně můžete zvolit i v případě, že nechcete nosit telefon v pouzdře a nejste spokojeni s chováním telefonu. Nicméně kvalitní pouzdro pomůže ochránit váš telefon i před poškozením, a to nemusíte mít ani speciální vychytávku jako v článku zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?