Aplikace, které se určitě vyplatí mít na dovolené stažené v mobilu

 PC a Mobily 
13. července 2019 13:19 / Petr Vlach
  0
📷
5 fotografií v galerii
Mobilní aplikace mohou být na cestách skvělým pomocníkem Shutterstock
Mobilní telefony dnes plní stále víc a víc funkcí. Pomohou i na dovolené. Samozřejmě jen tehdy, pokud dáte na naše doporučení.

Ať už jedete na dobrodružnou cestu plnou náročných výšlapů, výstupů do hor či ať jedete na pláže a lenošit, mobilní telefon může být zdatným pomocníkem. Poradíme, které aplikace by rozhodně neměly chybět.

Mapy

Možná máte své oblíbené mapové podklady. Vřele ale doporučujeme, abyste zkusili i české Mapy.cz, které mají skvělé offline mapy prakticky celého světa. A právě možnost stažení mapových podkladů a jejich kvalita a podrobnost může být při pohybu v terénu klíčová.

Při turistickém zobrazení vám tyto mapy zajistí skvělý přehled o detailech na cestě, a v mnoha ohledech mohou být nápomocné doslova při záchraně vašeho života. Ale máte-li oblíbené jiné, nic proti tomu, jen si vždy zjistěte, zda si můžete mapové podklady stáhnout do mobilu. Nikdy nespoléhejte na data či jen wi-fi připojení v ubytovacím zařízení.

Navigace

S mapami úzce souvisí navigační software. Nejlepší je, když se jedná o stejnou aplikaci. Pak nemusíte řešit žádné problémy a máte také offline podklady pro navigaci. Bez dat sice může trvat poněkud déle než se systém zorientuje, ale po čase bude fungovat a nenechá vás ve štychu.

Aplikace s počasím

Všichni si přejeme mít na dovolené krásné počasí, ale i události posledních dnů ukazují, že může přijít i pořádná bouře. Vyzkoušejte si proto s pořádným předstihem různé aplikace. Výborné je, když se vám hodně informací zobrazuje přímo na widgetu na displeji. Také si zjistěte, zda se údaje pravidelně aktualizují. Widget, na který musíte neustále klepat, aby se zaktualizoval, nemá smysl.

Překladač

Určitě doporučujeme, abyste měli nainstalovaný Google Translate, případně nějaký jiný překladač. Překladač od softwarového giganta má ovšem po poslední aktualizaci mnoho příjemných funkcí. Mezi jinými umí překládat z češtiny do různých jazyků. Stačí si nastavit zvolené preference. Když si navíc stáhnete slovníky do mobilu, nemusíte se děsit chvíle, kdy budete opět někde bez dat. Krásně funguje i hlasová syntéza. Vy můžete mluvit česky na mobil a on bude cizím jazykem mluvit na toho, s kým se bavíte. Je to skvělé a konečně máte šanci se domluvit i tam, kde angličtinou nevládnou.

Platba přes NFC

Není špatné mít v mobilu aktivní možnost platit prostřednictvím NFC. Nejčastěji tak našinec činí skrze aplikaci Google Pay. Výhodou pro cestovatele může být situace, kdy vás v zahraničí okradou nebo ztratíte peněženku s platebními kartami. Mobil obvykle nosíte jinde, a může to být jediná možnost, jak si vybrat peníze či zaplatit za služby.

Zábava a komunikace

Asi nemusíme připomínat aplikace, které slouží k zábavě. Patříte-li mezi filmové a seriálové závisláky, hodí se mít Netflix nebo podobnou streamovací službu. Na hudbu pak jistě využijete Spotify či Tidal, případně některé další. Oblíbené hry si můžete doinstalovat ostatně i na místě, kde budete mít internetové připojení. Dobré je také nezapomenout na vhodný komunikační software, abyste mohli psát a mluvit se svými blízkými i jinak, než po telefonu. Inspirací může být třeba článek zde, ale aplikací je mnohem víc.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sídlo Elvise Presleyho bylo luxusní a výstřední. Nahlédněte do života krále rock and rollu

Styl

Soňa (40): Nenapadlo mě, že rozvod může vztah zachránit

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu