Nerozumíte nějakému textu v cizím jazyce? Už nemusíte hledat překladač, postačí vám k tomu nová aplikace

 PC a Mobily 
12. července 2019 11:23 / Terezie Zamlynová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zejména při orientaci v neznámých městech může aplikace hodně pomoci Depositphotos
A je to tady! Nerozumíte nějakému textu na internetu? Teď už nemusíte hledat překladač, postačí vám k tomu aplikace Googlu. Máte-li před sebou banner či plakát v neznámém jazyce, stačí vzít telefon s aplikací a zamířit na něj fotoaparát. Aniž byste text fotili, okamžitě se dozvíte překlad.

Zvláště nyní v létě, kdy více cestujeme a mnohdy i do zemí, kde jsme svázáni jazykovými bariérami (třeba proto, že používají zcela jiný typ písma), se může tato aplikace hodit. Namíříme na cizojazyčný nápis svůj telefon a hned zjistíme, co nám sděluje. Novinkou je, že nyní fotomód překladače Googlu začal fungovat i v češtině. Dosud byla tato vymoženost k ruce a užitku jen pro uživatele jiných jazyků.

Funguje i offline

Nyní už z toho můžeme tedy těžit i my na cestách po světě. Stačí si aplikaci Překladač stáhnout  - verze jsou jak pro Android, tak i pro iOS. Funkci můžete využívat i offline, pro vybraný jazyk je však ještě nutné si předem stáhnout databázi slovníku. To se dá snadno udělat přímo v aplikaci.

Uživatelé, kteří měli možnost si ji vyzkoušet, v recenzích tvrdí, že nejlépe funguje na velké cedule a nápisy. O poznání hůř je použitelná, pokud chceme třeba překlad jídelního lístku v restauraci. Přesto pomoci dokáže.

Pro česky mluvící je novinkou to, že se aplikace dočkala aktualizace, a díky tomu v ní přibyla nová várka jazyků pro funkci překladu z obrazu v reálném čase.

Jazykové bariéry padají

Společně s tím došlo i k rozšíření funkcí, kterými jsou mimo jiné překlady hlasových záznamů či ručně psaného textu. Ne všechny funkce jsou však dostupné ve všech jazycích. Zda požadovanou funkci podporuje i námi vybraný jazyk, zjistíme na stránkách Googlu.

Funkce využívá neuronové sítě. Toto spojení si Google již vyzkoušel v rámci Google Lens, v překladači pomůže se zkvalitněním překladů. Úspěšnost by se měla ve vybraných jazykových párech navýšit z 55 procent na 85 procent. Čtěte také: Aplikace ukáže, jak by okolní svět vypadal bez lidí. Odstraní všechny, i selfíčko bude bez vás.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězdy se podělily se svými fanoušky o „nezapomenutelný piknik“

Styl

Jak na nadýchané lívance? Stačí přidat jednu obyčejnou ingredienci a budou vždy perfektní

Tech

Vlastnit či nevlastnit? Auto na „operák“ je dostupnější než kdykoli předtím