Nová aplikace Google. Dobrá zpráva pro majitele smartphonů s Androidem

 PC a Mobily 
25. dubna 2018 10:39 / Karel Kovka
  5
📷
1 fotografie v galerii
Google spustí novou službu pro Android Pixabay
Google umožní majitelům smartphonů s Androidem posílat si mezi sebou bezplatné online zprávy. Zákazníci Apple už podobnou službu znají pod názvem iMessage.

Google dohání to, co zameškal. Majitelům smartphonů s Androidem nabídne bezplatné odesílání zpráv jako doplněk ke standardním SMS zprávám. Podobnou službu již několik let znají a používají všichni majitelé zařízení Apple. Pomocí služby iMessage si mohou mezi sebou posílat bezplatné zprávy včetně obrázků a videí. iMessage však funguje jen s internetovým připojením. Služba s názvem Chat bude na Androidu fungovat v principu stejně. Google ji sice prezentuje jako náhradu klasických SMS zpráv, ale ve skutečnosti bude jejich doplňkem.

V nové službě Chat si budou moci uživatelé mezi sebou posílat skupinové zprávy nebo videa. Rovněž se dozví o tom, zda si adresát zprávu podíval nebo přečetl. Chat bude standardní součástí Androidů, ale jen za předpokladu, pokud ji v telefonech aktivují mobilní operátoři. Služba také nebude umožňovat odesílání šifrovaných zpráv. Pro srovnání, samostatné textové aplikace jako je WhatsApp odesílané zprávy standardně šifrují. O vývoji nového mobilního telefonu jsme psali zde.

Na vývoji Chatu Google pracoval několik let. Ještě v roce 2016 přitom nebylo jisté, v jaké symbióze bude fungovat služba Chat a komunikační aplikace Allo, kterou Google představil v roce 2016. V těchto dnech padlo konečné rozhodnutí a firma se rozhodla vývoj Allo pozastavit, pravděpodobně kvůli službě Chat, na jejíž vývoj se plánuje více koncentrovat.

Chat budou moci používat všichni, bez ohledu na to, zda mají novější nebo starší Android. Platí přitom, že službu musí nejprve povolit mobilní operátor. Google zdůrazňuje, že Chat není samostatnou aplikací ale otevřeným standardem Universal Profile for Rich Communication Services (RSC), jehož použití není podmíněno tím, jaký telefon či verzi Androidu člověk používá.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít