Telefony iPhone mají závažnou chybu. Lze je vyřadit z provozu jedinou zprávou

 PC a Mobily 
18. února 2018 09:47 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Podobná chyba se na zařízení iPhone objevila již v minulosti Shutterstock
Operační systém iOS pro mobilní zařízení společnosti Apple má závažnou chybu. Pokud zařízení iPhone přijme zprávu obsahující specifický znak, systém zkolabuje a zacyklí se. Chyba se týká nejen zařízení iPhone, ale také například chytrých hodinek.

Závažná chyba, která se týká iOS verze 11, nastane v případě, že zařízení přijme zprávu, která obsahuje znak v telugštině. Tento jazyk je třetím nejpoužívanějším v Indii. Velký problém představuje také fakt, že je jedno, jakým způsobem se tento znak na zařízení dostane. Může být přijat přes Whatsapp, iMessage a dokonce také e-mailem.

Po přijetí tohoto znaku a následném pokusu o zobrazení zprávy se zařízení restartuje a zablokuje se přístup ke zprávám nebo jiným aplikacím. Řešením může být zobrazení dané zprávy například na zařízení iMac a její vymazání. Dalším údajným řešením je přijetí jiné zprávy, která znak neobsahuje. Ne vždy ale uživatel tuto možnost má nebo o ní neví, a proto často končí telefon v servisu.

Společnost Apple uvedla, že připravuje vydání záplaty, která chybu odstraní ještě před jarní aktualizací. Přesné datum však zatím známo není. Nejnovější testovací verze iOS určená pro vývojáře podle odborníků tuto chybu nemá.

Podobně „snadné“ vyřazení přístroje iPhone z provozu se přitom objevilo již v minulosti. V roce 2015 se šířila internetem slabina iOS, která spočívala v neschopnosti systému poradit si s kombinací arabských a anglických slov v jedné zprávě. Zlomyslní uživatelé posílali zprávy, které měly za následek kolaps aplikace Messages.

Poměrně nedávno se zase objevil problém s URL adresou, na které byl speciální javaskriptový kód, který zařízení donutil k restartu. V tomto případě byly postiženy nejen mobilní telefony, ale také počítače iMac.

Apple měl v poslední době řadu potíží nejen chybového charakteru. Jedním z nich byl například nedávný skandál s omezováním výkonu starších zařízení. V minulém roce si zase uživatelé stěžovali na praskající zvuk u iPhone 8 (Čtěte: Apple řeší problém s praskajícím zvukem).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?