Příští iPhone možná překvapí. Může být naprosto odlišný od stávající designové linie

 PC a Mobily 
29. listopadu 2017 10:12 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
iPhone 11 by se mohl otevírat jako kniha pomocí ohebného displeje Shutterstock
Zatímco vedoucím trendem v letošním roce jsou bezesporu bezrámečkové displeje, přední výrobci smartphonů by mohli v příštím roce přijít s inovací v podobě ohýbacích displejů, které by výrazně změnily stávající design.

Že společnost Samsung již delší dobu pracuje na smartphonu se skládacím, neboli ohebným displejem je známá věc. Zdá se, že sílící diskuze kolem tohoto zařízení nenechává klidnou ani společnost Apple, která minulý čtvrtek zaregistrovala patent na výrobu zařízení s ohebným displejem na patentovém úřadě v USA.

Podle vedoucích analytiků z oblasti IT se očekává, že Apple bude při návrhu zařízení pracovat se třemi zobrazovacími technologiemi: LCD, OLED, MicroLED. LED technologie je dobře známá a společnost s ní pracuje již více než deset let, OLED byla nově použita pro zařízení iPhoneX a MicroLED je zbrusu nová technologie, která se skládá z mikroskopických LED, jenž tvoří jednotlivé pixely.

Nové zařízení by podle odborníků mohlo obsahovat celou řadu displejových technologií, každou pro určitou zobrazovací část telefonu. OLED panel by mohl tvořit hlavní displej se všemi běžnými funkcemi, jako je volání a zasílání zpráv, zatímco sekundární LCD panel by sloužil pro zobrazení upozornění nebo času. Jak tyto technologie Apple skloubí do konceptu otevíratelného telefonu s flexibilním displejem, je zatím otázkou.

V odborných kruzích se spekuluje, že Apple by mohl spolupracovat na vývoji ohebných displejů se společností LG, která již v minulosti tuto technologii představila na několika veletrzích. Apple kromě této novinky pracuje na dalších třech modelech, které představí pravděpodobně v příštím roce. Ohledně předpokládaného data uvedení iPhone 11 není zatím známo nic, dá se ale předpokládat, že jakmile svou novinku představí Samsung, Apple nebude dlouho otálet. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít