Odzvonilo oblíbenému počítači MacBook Air? Apple připravuje nový

 PC a Mobily 
01. února 2018 13:02 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Apple pracuje na vývoji nového notebooku MacBook Shutterstock
Již nějakou dobu se spekuluje nad tím, že Apple ukončí prodej úspěšného počítače MacBook Air a nahradí ho novým zařízením. Tyto spekulace nyní podpořil také taiwanský výrobce displejů, který údajně obdržel velkou objednávku na výrobu LCD modulů pro nový počítač MacBook.

Úspěšný MacBook Air je na trhu již téměř deset let a očekává se, že ho americká technologická společnost Apple v brzké době nahradí novým modelem. Tím bude nový třináctipalcový MacBook, který by podle odhadů mohl být představen již v druhé polovině letošního roku.

Společnost General Interface Solution (GIS) nedávno oznámila, že obdržela velkou objednávku od společnosti Apple na výrobu LCD modulů (LCM) pro nový 13palcový MacBook. Taiwanský výrobce displejů GIS také uvedl, že bude muset navýšit výrobu ze stávajících 300 tisíc na 600 tisíc kusů měsíčně.

Již delší dobu se spekuluje o ukončení výroby MacBook Air, která by mohla přijít právě s uvedením nového modelu. Apple zahájil prodej MacBook Air před téměř deseti lety a úspěšný produkt tedy udával nový trend tenkých notebooků se zaměřením na dlouhou výdrž baterie.

Od chvíle, kdy společnost Apple přepracovala řadu MacBooku a vybavila moderními vnitřnostmi s důrazem na konektivitu, zařízení Air již není zcela na místě. Apple totéž provedl i s 11" modelem a podobný osud čeká i 13palcový MacBook Air.

V minulém týdnu jsme také informovali o předpovědi známého analytika, který tvrdí, že Apple plánuje vydat ořezanou verzi iPhone X (čtěte: Apple chystá nový telefon, který bude levnější verzí iPhone X).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum