Vybíráte sportovní hodinky? Máme pro vás zajímavá doporučení

 PC a Mobily 
27. července 2019 09:48 / Petr Vlach
  0
📷
4 fotografie v galerii
Jak vybrat správné sportovní hodinky  Shutterstock
Trh se sportovními náramky a chytrými hodinkami se postupně sytí. Začínají se proto objevovat modely s příznivou cenou. Máme zajímavá doporučení pro nákup.

Co uživatel, to odlišný vkus. Nicméně vedle vzhledu a popularity je jistě dobré při nákupu vědět, co od výrobku můžeme očekávat. Máme proto několik důležitých doporučení, jak vybrat zařízení, které za málo peněz poskytne hodně muziky.

Displej

V současnosti je trendem montovat do hodinek oblíbené AMOLED displeje. Jsou dobře čitelné na slunci, umožňují často i funkci stálého zobrazení času a perfektně zobrazují černou, což dodává hodinkám prémiový vzhled. Pokud se zajímáte o zařízení s dlouhou výdrží a nejde vám tolik o efektní zobrazování, poohlédněte se po tzv. transreflexním displeji. Využívá vnějšího světla při svém provozu, takže čím více bude vnějšího světla, tím zřetelnější bude zobrazovaná informace. Displej má minimální spotřebu, a to přispívá k dlouhé výdrži na jedno nabití.

GPS

Přítomnost GPS v hodinkách či náramku lze vřele doporučit. Hodinky tak mohou i bez přítomnosti mobilního telefonu zaznamenávat prošlou či uběhnutou trasu, kterou si potom můžete zobrazit na mapě. S GPS je také velmi přesný výpočet ušlé vzdálenosti a tím i spálených kalorií. GPS pomáhá také měřit nadmořskou výšku.

Barometr

Schopnost hodinek měřit tlak vzduchu je velmi užitečná jednak pro zjišťování nastoupaných metrů či pater, ale samozřejmě také k přímému měření změn atmosférického tlaku, a tedy ke zjišťování možného vývoje počasí. Pro pohyb v terénu i bez signálu mobilního operátora to je velmi užitečná funkce.

MP3 přehrávač

Pro někoho zbytečnost, pro jiné nezbytnost. Přítomnost MP3 přehrávače ocení zejména ti, kdo chodí pravidelně běhat a neberou si k tomu mobilní telefon. Stačí sportovní hodinky, zapne se režim běhu, GPS přesně změří trasu a MP3 přehrávač pustí do sluchátek oblíbené písničky, aby se lépe běželo. Pokud jste tento typ, víte, co máte shánět.

Krycí sklíčko a možnost nalepení fólie

Pozornost věnujte odolnosti krycího sklíčka. Pokud zde bude nějaká verze Gorilla Glass, je to určitě výhoda. Ani takové sklo ale není schopno váš náramek ochránit docela. Pořízení fólie či ochranného skla bývá rozumná volba. Pozor na zaoblené displeje, kde se nedá nalepit fólie přes celou plochu. Pokud fólii neplánujete, může se vám hodit aplikovat po určité době novou oleofobní vrstvu, aby na sklíčku tolik neulpívaly vaše otisky. Více o tom najdete v článku zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu