Powerbanky nemusí sloužit jen k dobíjení mobilů. Některé utáhnou ledničku

Unikátní powerbanka Anker Power House utáhne silné spotřebiče
 PC a Mobily 
31. března 2018 15:30 / Internet
  0   0
Powerbanky lidé vnímají jako pomocníky na cestách. Dokáží totiž výrazně prodloužit životnost mobilů, tabletů, ale i notebooků. Málokdo už ale ví, že některé powerbanky mohou dokonce utáhnout klidně i lednici.

Na letošním veletrhu CES-e představila společnost Anker, která se řadí mezi přední výrobce powerbank, zajímavý model Power House 120000, který má neuvěřitelnou kapacitu baterie. Díky tomu může zásobovat elektřinou i náročnější spotřebiče.

Ano, tušíte správně, kapacita baterie je až 120 000 mAh a přitom se produkt dá pohodlně přenášet v ruce. Váha produktu je okolo 4,2 kilogramu při rozměrech 20×16,5×14,5 centimetrů. Pro pohodlné přenášení nechybí pevné kovové madlo.

Uvnitř se ukrývá 36 samostatných baterií, každá s kapacitou 3 350mAh. Zvnějšku najdete ještě LCD panel, který ukazuje zbývající kapacitu baterie. K dobití potřebujete 10 hodin při připojení do sítě, nebo 16 hodin při dobíjení solárním panelem. Ten zatím ještě není dostupný.

Na zařízení jsou 4 konektory pro USB s výstupním proudem 2,4 A bez podpory Quck Charge, dále 12V konektor jako auto nabíječky i standardní (US, 110 V) AC kabel. Napájení musíte ručně zapnout i vypnout na každém z výstupů pomocí tlačítka nad ním. Cena za Power House je 500 USD. 

Baterie se dnes dávají už téměř do všeho, což vyžaduje obrovské množství vzácných kovů. Některé společnosti se proto snaží napojit rovnou na těžařské společnosti s cílem zajistit spolehlivé dodávky (čtěte: Apple shání tisíce tun kobaltu. Nové zdroje vzácných kovů se hledají stále obtížněji).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
Nabíjení mobilních telefonů v řádu vteřin
Experti varují: Miliony aplikací pro telefony se systémem Android mohou ohrozit uživatele
Jak připojit byt či dům k internetu
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Učebnice anatomie čekají změny. Vědci našli v lidském těle nový orgán

Dům a zahrada

Dřívka od nanuků nevyhazujte. Vychytávky, jak je můžete doma využít

Cestování

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do Kalábrie

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn