Smartphone od známé značky už si nekoupíte. Končí s výrobou

Známá značka přestane vyrábět mobily už letos
📷
Další 1 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
17. dubna 2021 09:00 / Depositphotos
  0   0
Elektronický gigant LG plánuje konec výroby smartphonů poté, co se roky snažil konkurovat na trhu, kde byl kdysi předním hráčem.

Jihokorejský konglomerát ukončí své podnikání v oblasti mobilních telefonů dokonce už v polovině tohoto roku.

Místo mobilů umělá inteligence

Zvěsti o tom, že LG končí s mobily, se začaly šířit počátkem roku 2021, když prodej smartphonů LG po téměř šesti letech zaznamenal značné ztráty, a to ve výši přibližně 4,5 miliardy USD a zaostával za konkurenty Apple a Samsung.

LG říká, že toto rozhodnutí jí umožní nalít zdroje do jiných slibných odvětví, jako jsou inteligentní domy, robotika, umělá inteligence a součásti elektrických vozidel.

Společnost LG pokračovala v zavádění technologicky vyspělých telefonů i přes své finanční problémy, jako byl například skládací telefon se dvěma obrazovkami, který uvedla na trh v loňském roce, a další novinku dokonce firma plánovala uvést na trh letos.

Podpora bude fungovat dál

Zdá se, že tento gadget se nakonec do obchodů nikdy nedostane, ale náhradní díly i aktualizace softwaru a servisní podpora pro stávající produkty budou funkční po určitou dobu, která se ovšem bude lišit podle regionu.

"Základní technologie vyvinuté během dvou desetiletí mobilních operací společnosti LG budou také zachovány a aplikovány na stávající i budoucí produkty,“ ujistila firma.

Společnost LG byla kdysi hlavní silou na trhu smartphonů. Vyvinula jedny z nejlepších časných zobrazovacích a kamerových technologií a byla podle agentury Bloomberg News průkopníkem dnes již všudypřítomného operačního systému Android.

Společnost byla třetím největším výrobcem smartphonů na světě za firmami Samsung a Apple a na vrcholu úspěchu byla v roce 2013. Její přední modely však v posledních letech utrpěly hardwarové a softwarové porážky. Firma loni prodala pouhých 23 milionů telefonů ve srovnání s 256 miliony kusy, které prodal konkurenční Samsung. Dále čtěte: Pokyny, jak lze obnovit data z poškozeného pevného disku.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Některé viry mají zcela odlišný genom než zbytek života na Zemi

Dům a zahrada

Lesk vašim příborům vrátí kousky alobalu nebo voda z brambor

Cestování

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Zavřít reklamu