Tento elektrický off-road oslavuje vynálezce Nikolu Teslu. Jmenuje se totiž Nikola

Obrovský pickup bude mít premiéru na konci června
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
19. června 2020 10:49 / Nikola Corp.
  1   1
Ačkoli byl světoznámý vynálezce Nikola Tesla srbského původu, je často spojován s Prahou, kde chvíli studoval na univerzitě. A právě po jeho křestním jméně bude pojmenován revoluční elektrický off-road.

Společnost Nikola Corporation byla založena v roce 2014 s cílem vyrábět auta na elektrický a alternativní pohon. Nyní společnost odhalila svůj obrovský off-road, který vzbudil ovace, i když jeho oficiální představení se teprve plánuje, a to na konec tohoto měsíce. Tento obr totiž na jedno nabití ujede téměř 1 000 kilometrů.

Muskova konkurence

Obrovský pickup Nikola určitě udělá pár vrásek na čele Elonu Muskovi a jeho společnosti Tesla, která nabízí podobný pickup pojmenovaný Cybertruck. Není určitě náhoda, že výrobce Nikoly zvolil jak do svého názvu, tak pro jméno vozu samotného křestní jméno světového vynálezce, podobně, jako to udělal sám Musk, když zakládal Teslu.

Navíc Nikola podle odborníků vypadá mnohem normálněji než Cybertruck s klasickým designem pickupu, který by zapadal i do portfolia běžných automobilek. A má přinejmenším jednu výhodu oproti Cybertrucku, kterou je podpora vodíku jako dodatečného zdroje paliva.

Tesla má náskok

Je zcela jasné, že Nikola útočí přímo na Teslu. Ta má ale výhodu, protože Muskovi se podařilo navrhnout originální a zcela elektrická auta, ale navíc je prodat více než milionu lidí.

Čas tedy ukáže, jestli Nikola může Tesle konkurovat jak auty, tak prodeji. Odborníci z automobilového průmyslu se nicméne shodují, že Nikola má dobře našlápnuto a firmě se podařilo vzbudit hodně pozornosti.

Na Nikolu už dokonce společnost přijímá rezervace, které jsou zdarma. Na českém trhu se ale tohle auto zřejmě neobjeví. Dále čtěte: Přepravní tunel Elona Muska pod Las Vegas je hotový.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu