Čína staví dvě nová pole s 230 sily pro jaderné rakety, jež jsou schopné zasáhnout Ameriku

 Vojenství 
09. srpna 2021 14:27 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Číňané sila naplní těmito děsivými jadernými raketami Depositphotos
Američtí experti potvrdili, že identifikovali novou oblast sil pro mezikontinentální balistické střely (ICBM) v čínské provincii Sin-ťiang na západě země.

Jde o stejnou provincii, ve které nedávno satelity objevily rozestavěnou ohromnou tajemnou leteckou základnu, přirovnávanou k legendární americké Oblasti 51. Detaily zde.

Jaderná sila budou zřejmě přibývat

Dvě nově nalezená pole se sily nejsou první, která byla díky satelitnímu snímkování nalezena a předpokladádá se, že budou objevena další. První pole se nacházelo v blízkosti města Jü-men v provincii Kan-su dále na jihovýchodě a zdá se, že na něm bude asi 120 raketových sil. Očekává se, že druhé pole bude o něco menší a pojme 110 sil. Jedná se o velmi významné rozšíření sil pro balistické, tedy jaderné střely, protože v minulosti Čína disponovala si dvaceti sily.

Čínský jaderný arzenál byl dlouhodobě nižší než ty americké a ruské. V posledních letech se ale z Číny stává doslova celosvětový strašák a tato země reálně stupňuje celosvětové napětí.

Čínský pozemní arzenál ICBM

Naproti tomu USA používají výhradně rakety na bázi sil, zatímco Severní Korea a Indie používají výhradně mobilní nosné rakety. Pouze Rusko také používá kombinaci silových a pozemních ICBM. Díky silům jsou ale rakety odolnější, protože jsou uloženy pod zemí, ale mohou být zranitelnější, neboť jejich místa jsou pevná a nelze je přesouvat. Jedinou čínskou raketou ICBM střílenou ze sil je DF-5, ty jsou ale doplněny mnohem novějšími raketami pro mobilní odpal, konkrétně DF-31 a DF-41, kterých zřejmě mají Číněné téměř sto kusů.

Není zatím jasné, zda nová sila pojmou DF-5, pravděpodobně v nějaké nové variantě, nebo zda Čína do nich nasadí zcela novou třídu raket. Čína se ale také chystá modernizovat svůj námořní jaderný program uvedením ponorky nesoucí balistické střely třídy 094A a vývojem jejího nástupce typu 096, o kterém se spekuluje, že je nejtišší ponorkou na světě. Souběžně s vývojem nových ponorek proběhl i vývoj nové střely JL-3, která má odhadovaný dolet mezi 10 000 a 12 000 km.

Čínská sila ICBM jsou považována za hlavní cíl potenciálního západního útoku na tuto zemi, přičemž USA údajně vyvíjí svůj úžasný mezikontinentální stealth bombardér B-21 speciálně pro jejich neutralizaci. Pentagon také údajně uvažoval o vývoji stíhače s dlouhým doletem určeným zejména pro dosažení těch oblastí západní Číny, kde jsou sila umístěna, a který by létal jako doprovod pro B-21. Jedná se o jeden z nejlépe bráněných cílů na světě a je mnohem obtížnější ho dosáhnout než cíle na východním pobřeží Číny. Rozšíření silového raketového arzenálu, souběžně s modernizací doprovodných obran, zkomplikuje americký první úder k neutralizaci čínských raketových sil.

Číňané rovněž investují do systému včasného varování a navíc byli první, kdo nasadil pozemní hypersonickou zbraň s raketou DF-17,  která se umí vyhnout obranným systémům jiných zemí. Navíc se doslova přes noc stává jadernou velmocí a tím i zemí, která fakticky ohrožuje celý svět. Dále čtěte: Americké námořnictvo má nejpodivnější loď na světě.

Zdroj: Military Watch.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...