Americké námořnictvo má nejpodivnější loď na světě

 Vojenství 
28. července 2021 07:11 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nová námořní loď ani jako loď nevypadá US NAVY
Jedna z nejneobvyklejších lodí amerického námořnictva míří z Mississippi do Japonska. APL 67 vypadá opravdu podivně, ale důvod je jasný. Jde o kotvicí člun, který poskytuje ubytování námořníkům, když jsou jejich válečné lodě dočasně neobyvatelné. Člun je neozbrojený, bezmotorový a pravděpodobně ani nikdy neopustí přístav.

Loď bez zajímavého tvaru má čtyři patra a dočasné ubytování v ní najde přes 600 námořníků. V Japonsku bude sloužit u 7. flotily amerického námořnictva.

Vojenský plovoucí hotel

Přesně tak by se asi nejvýstižněji dala tato loď charakterizovat. Aby se vůbec někam přemístila, musí být tažena, nicméně to neznamená, že nemůže někdy v budoucnu jako hotel pro námořníky sloužit někde jinde než v japonské Yokosuce.

Zatímco člun postrádá motory, senzory a zbraně, takže spoléhá na případnou obranu přímo v přístavu, nabízí poměrně luxusní ubytování. Na lodi jsou kromě kajut také učebny, salonky, prádelny, kanceláře, holičství, fitness centrum a lékařské zařízení.

Námořnictvo chce ještě další tři stejné čluny

Není žádným tajemstvím, že námořnictvo má hned několik takových hotelových člunů po celém světě a APL 67 je první ze čtyř nových, které se postupně ujmou služby. A skutečně poskytují poměrně velký luxus.

APL jsou 82 metry dlouhé čluny, které dokáží odbavit stravování až 1130 námořníků po dvacetiminutových intervalech tak, aby všichni měli přístup k pravidelné stravě třikrát denně.

Námořníci, kteří jsou na svých domovských lodích zvyklí na spartánské podmínky, se tak na APL mohou cítit jako v opravdovém hotelu se všemi službami. Dále čtěte: Z japonského vrtulníkového torpédoborce je po úpravách letadlová loď pro americké stíhačky.

Zdroj info: Navsea.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu