Ruská armáda používá elektromagnetickou pušku proti ISIS v Sýrii

Kalašnikov REX 1 je speciální elektromagnetická puška proti útočným nepřátelským dronům
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vojenství 
09. prosince 2017 18:27 / Internet
  28   0
Ruští vojáci v bojích proti Islámskému státu používají pozoruhodnou elektromagnetickou zbraň, za jejímž vývojem stojí známá zbrojařská společnost Kalašnikov.

Ruská armáda využívá elektromagnetickou zbraň Kalašnikov REX 1 proti nepřátelským dronům během bojů v Sýrii. Zbraň, která pochází z dílen legendárního výrobce útočné pušky AK-47, vysílá elektromagnetické impulzy, kterými zneškodní pohybující se dron.

Budoucí nová výzbroj proti dronům byla představena v polovině letošního roku v Moskvě a nyní má za sebou úspěšné zkoušky v bojích v Sýrii.

Nová zbraň funguje na bázi blokace signálů včetně GPS, pomocí kterých jsou nepřátelské drony řízeny. Tato zbraň sice žádné náboje nestřílí, ale její pomyslný dostřel je až 500 metrů.

Drony ISIS nedávno zničily depo syrské armády v Deir ez-Zor, zabily velitele iráckého tanku Abrams a zničily také obrněné vozidlo Humvee iráckých bezpečnostních služeb.

Zbraň je také vybavena řadou vyměnitelných elektromagnetických a infračervených komponent pro potlačení různých druhů signálu včetně GSM, GPS, GLONASS, Galileo a mnoha dalších. Puška REX–1 je schopna nepřetržitého provozu po dobu až čtyř hodin.

Většina dronů reaguje na ztrátu signálu dvěma způsoby. Buď se vrátí do výchozí pozice, nebo ihned automaticky přistane na zem. V případě druhé možnosti může být podle expertů funkční dron užitečný při analýze nepřátelských taktik a použitých výbušnin.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu