Elon Musk chce vystřelit červený Tesla Roadster na oběžnou dráhu Marsu

 Letectví 
06. prosince 2017 08:44 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
V příštím roce podle Elona Muska dopraví raketa Falcon Heavy na Mars červený Roadster SpaceX
Výkonný ředitel společnosti SpaceX Elon Musk na svém twitterovém účtu oznámil, že první raketa Falcon Heavy, která zamíří k Marsu, dopraví červený Tesla Roadster na jeho oběžnou dráhu.

V pátek Musk oznámil na svém twitterovém účtu, že nová raketa Falcon Heavy, která poletí v příštím roce na Mars, dopraví na jeho oběžnou dráhu nový Tesla Roadster. „Červený Roadster pro červenou planetu, “ komentoval na Twitteru Musk.

Podobně bizarní typ nákladu uvnitř rakety není u SpaceX žádnou výjimkou. V roce 2010 během demonstračního letu kosmické lodi Dragon nechal Musk vynést do vesmíru obrovské kolo francouzského sýra Gruyére.

Elon Musk také před časem uvedl, že existuje riziko exploze Falcon Heavy během prvního startu, a proto chce mít tu nejhloupější věc, kterou si dokážeme představit přímo na vrcholu rakety. Nyní je konečně jasné, co touto tajemnou větou myslel.

Raketa Falcon Heavy, je silnějším následovníkem současné rakety Falcon 9, jenž by měla společnost SpaceX testovat ještě během letošního roku. Tato raketa je schopna do vesmíru vynést náklad až o hmotnosti 16,8 tuny, což předtavuje 14 vozů Tesla Roadster.

Elon Musk také počítá s tím, že nová raketa bude mít hlavní slovo během dobývaní Marsu a budování základen ve vesmíru.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít