Bojové stíhačky studené války jsou na prodej. K mání jsou opravdové legendy!

 Letectví 
26. října 2017 08:23 / Lukáš Bauer
  4
📷
3 fotografie v galerii
MiG–17 polské armády je taktéž na prodej Internet
Společnost z americké Floridy, která se specializuje na obchod s použitou válečnou technikou, nyní prodává spoustu stíhaček z dob studené války. K mání jsou takové legendy jako MiG–29 nebo MiG–21.

Americká společnost Raptor Aviation, která obchoduje s vysloužilými stíhačkami a helikoptérami nyní prodává spoustu stíhaček zejména z bývalého sovětského bloku. Na prodej je spousta stíhačej z padesátých let od MiG-17 až po MiG-29.

Nejstarší legendou je sportovně vyhlížející MiG-17PF (kódové označení: Fresco), který pochází od polského letectva. Interiér letadla je v perfektním stavu a exteriér tvoří klasický hliníkový plášť s polskými vojenskými značkami. Tento MiG byl vyroben v roce 1960 a po třiceti letech uskladnění se dostal do rukou soukromého restaurátora. MiG-17PF je dokonce vybaven párem odnímatelných nádrží pro delší přelety.

Zakoupit lze ale také několik bojových stíhačů MiG–21UM (kódové označení: Fishbed). Tento legendární letoun z analogové průmyslové éry čelil americkým F–4 Phantom II v řadě konfliktů, včetně války ve Vietnamu. Model MiG-21UM byl vyráběn v tehdejším Sovětském svazu ve třech závodech. K dispozici jsou letouny v sovětském, polském a jednom neidentifikovatelném provedení.

Nejnovější stíhačka k prodeji je MiG-29UB, dvousedadlová verze modelu MiG-29. Tento stroj se dodnes v Rusku vyrábí. Tento MiG má dvojici silných motorů RD–33 pro krátké bleskové útoky. MiG-29UB je v moderní ruské kamufláži Aerospace Force, která je směsicí břidlice, špinavé bílé a mrazivé modré.

Společnost nenabízí pouze legendární MiG, ale také například čínský letový trenažér, Nanchang CJ6, nebo americký A-1 Skyraider. Jedná se o zajímavou možnost pro sběratele z celého světa, jak se dostat ke skutečné vojenské technice minulého století.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Kostka se vrací na televizní obrazovku

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...