Bojové stíhačky studené války jsou na prodej. K mání jsou opravdové legendy!

 Letectví 
26. října 2017 08:23 / Lukáš Bauer
  4
📷
3 fotografie v galerii
MiG–17 polské armády je taktéž na prodej Internet
Společnost z americké Floridy, která se specializuje na obchod s použitou válečnou technikou, nyní prodává spoustu stíhaček z dob studené války. K mání jsou takové legendy jako MiG–29 nebo MiG–21.

Americká společnost Raptor Aviation, která obchoduje s vysloužilými stíhačkami a helikoptérami nyní prodává spoustu stíhaček zejména z bývalého sovětského bloku. Na prodej je spousta stíhačej z padesátých let od MiG-17 až po MiG-29.

Nejstarší legendou je sportovně vyhlížející MiG-17PF (kódové označení: Fresco), který pochází od polského letectva. Interiér letadla je v perfektním stavu a exteriér tvoří klasický hliníkový plášť s polskými vojenskými značkami. Tento MiG byl vyroben v roce 1960 a po třiceti letech uskladnění se dostal do rukou soukromého restaurátora. MiG-17PF je dokonce vybaven párem odnímatelných nádrží pro delší přelety.

Zakoupit lze ale také několik bojových stíhačů MiG–21UM (kódové označení: Fishbed). Tento legendární letoun z analogové průmyslové éry čelil americkým F–4 Phantom II v řadě konfliktů, včetně války ve Vietnamu. Model MiG-21UM byl vyráběn v tehdejším Sovětském svazu ve třech závodech. K dispozici jsou letouny v sovětském, polském a jednom neidentifikovatelném provedení.

Nejnovější stíhačka k prodeji je MiG-29UB, dvousedadlová verze modelu MiG-29. Tento stroj se dodnes v Rusku vyrábí. Tento MiG má dvojici silných motorů RD–33 pro krátké bleskové útoky. MiG-29UB je v moderní ruské kamufláži Aerospace Force, která je směsicí břidlice, špinavé bílé a mrazivé modré.

Společnost nenabízí pouze legendární MiG, ale také například čínský letový trenažér, Nanchang CJ6, nebo americký A-1 Skyraider. Jedná se o zajímavou možnost pro sběratele z celého světa, jak se dostat ke skutečné vojenské technice minulého století.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít