Jak zbavit smartphone bakterií a virů, aniž by došlo k jeho poškození

Na mobilu zůstává řada bakterií
📷
Další 2 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
15. března 2020 09:18 / Depositphotos
  34   2
Umýváte si ruce nesčetněkrát denně, abyste se pokusili odvrátit koronavirus? Tak byste si také měli očistit vaši prodlouženou ruku, která je živnou půdou pro bakterie. O čem je řeč? O vašem mobilním telefonu.

Testy provedené vědci ukazují, že virus může žít dva až tři dny na plastu a nerezové oceli. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí proto doporučují denně čistit všechny dotykové povrchy, a to včetně mobilních telefonů, klávesnic a tabletů.

Jak mobil při čištění nepoškodit

Nesprávné čištění mobilního telefonu jej však může poškodit. Chcete se vyhnout tomu, aby dovnitř mobilu vnikla vlhkost, nebo se dozvědět, jak si nepoškrábat povrch?

Nestříkejte čisticí prostředky přímo na telefon, nenamáčejte mobily do čisticích roztoků, nestříkejte je pomocí zařízení se stlačeným vzduchem, která se používají k čištění klávesnic, a vyhýbejte se abrazivním materiálům.

Místo toho začněte vypnutím telefonu. K jeho vyčištění použijte ubrousky se 70 procenty alkoholu, které můžete koupit v drogeriích nebo lékárnách. Sami výrobci pak obecně radí vlhké ubrousky před jejich použitím nejprve nechat chvíli vyvětrat, než jimi mobil utřete.

Použijte měkké hadříky

K čištění telefonu můžete také použít měkké hadříky například z mikrovlákna, anebo takové, které jsou určeny pro čištění brýlí. Takový hadřík stačí namočit do mýdla a vody, pořádně vyždímat a pak jím telefon utřít. Opět je potřeba dbát na to, aby byla látka opravdu jen vlhká, nikoli mokrá, aby z ní vlhkost nepronikla do mobilu.

Rovněž je možné použít papírové utěrky postříkané dezinfekčním prostředkem. Ten ale nikdy nestříkejte na telefon samotný.

Čištění telefonu je jedním z mnoha opatření, která orgány veřejného zdraví doporučují během současné koronavirové pandemie. Právě hygiena a ochrana před možnou nákazou jsou dvěma nejdůležitějšími body k úspěšnému a rychlému zvládnutí této virové epidemie. Dále čtěte: Čína využila současné epidemie koronaviru. Vyvinula technologii, která rozpozná obličej i s rouškou.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Proč je sluneční koróna teplejší než povrch samotné planety? Mohou za to magnetické vlny

Dům a zahrada

Cukety můžete pěstovat i v truhlíku. Stačí jen dodržet pravidla jejich pěstování

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou