Mobily s ohebným displejem. Má cenu koupit nebo raději počkat?

 PC a Mobily 
09. října 2019 10:00 / Petr Vlach
  0
📷
4 fotografie v galerii
Prosadí se koncept více displejů nebo ohebných displejů? Internet
Už několik let zaměstnávaly recenzenty chystané přístroje s ohebným displejem. Nyní jsou realitou. Má cenu koupit? Má cenu počkat? Prosadí se? Máme zajímavé informace.

Úvahy o ohebných displejích se začaly prosazovat v momentu, kdy bylo jasné, že vyrobit takový zobrazovač není až takový problém. Potíž ovšem zatím zůstává v samotném překrytí panelu. I to musí být ohebné, přitom musí tvořit pevný a jednolitý povrch s ostatním displejem.

Existující přístroje zatím nenadchly

Na trhu jsou různé přístroje tohoto typu, ale jen dva hlavní výrobce je třeba brát zatím vážně. Jde o Samsung a Huawei. Oba zatím nepřesvědčili ani technickým řešením, ani cenou. Po dlouhém vývoji se první vzorky potýkaly s potížemi, byly staženy z prodeje a uvedeny až se zpožděním. Cena je skutečně prémiová a atakuje 2 000 dolarů v případě Samsungu a ještě vyšší je u firmy Huawei. Je proto otázkou, zda toto řešení má šanci oslovit širokou veřejnost. Jedinou možností by bylo výrazné snížení ceny, kterému ale brání poměrně náročné řešení ohybné části i celkem solidní výbava uvnitř.

Jiné řešení nabízí Microsoft

Microsoft, který před časem opustil pole mobilních telefonů s vlastním systémem, se do boje o zákazníka chce také vrátit s prémiovým zařízením, které má ale docela jiný koncept. Jeho šancí je, že využívá zavedený operační systém Android. Tím padají různé úvahy, zda pro systém bude dost aplikací. Microsoft také rozšiřuje plochu dostupných displejů, ale tím způsobem, že jich bude více. Budou i vzájemně prostupné, ale primárně půjde o to, že na každém displeji bude zobrazeno něco jiného. Když bude třeba, může jedna část sloužit i jako klávesnice. Jindy si zase rozdělíte práci na dvě nezávislé části. Přítomen může být i e-inkový displej pro pohodlné čtení knih. Tato řešení už zde byla, ale pokud se Microsoft pro některé rozhodne, bude to jistě provedeno precizně. Nevýhodou je, že tento projekt je zatím jen na papíře a očekává se prodej před Vánocemi 2020. V tom roce by podle některých zpráv měla spatřit světlo světa podobná novinka od firmy Apple. Více o tom si přečtěte v článku zde.

Koupit ohebný displej?

Jestliže jste technickými fandy a chcete mít nejmodernější vychytávky a současně máte dost peněz, určitě nic nebrání tomu, abyste si nová zařízení vyzkoušeli. Musíte ale počítat s tím, že finanční ztráta bude veliká a výdrž kloubu nemusí být zatím dokonalá. V současnosti se proto stále jeví jako podstatně výhodnější varianta mít potřebná zařízení vždy pro daný účel. Kvalitní ultrabook pro práci na cestách, solidní telefon, který vás podrží i když budete někde bez počítače, chytré hodinky pro sport a zjednodušení práce a někdy tablet, pokud potřebujete konzumovat obsah a displej telefonu je vám příliš malý. Cenově se vejdete do ceny mobilu s ohebným displejem, ale váš potenciál bude mnohem větší. Jestliže si navíc nebudete kupovat nejžhavější novinky, ještě ušetříte.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Helena Vondráčková se i přes koronavirová opatření rozhodla uspořádat vánoční koncert

Styl

Největší bludy odpůrců očkování proti covidu

Tech

Škoda Garde. Poslední škodovácké kupé slaví 40 let

Zavřít reklamu