Nikdy neotvírejte na WhatsApp nebo iMessage zprávu, pokud obsahuje tato slova. Podvodné vzkazy poznáte podle konkrétní věty

 PC a Mobily 
28. března 2022 14:07 / Mirka Malá
  0
📷
1 fotografie v galerii
Podvodné zprávy poznáte podle konkrétní věty Pixabay
Podvodné zprávy jsou stále nebezpečnější. Nyní je tu další kauza. Můžete se ovšem včas vyhnout problému, pokud si dáte pozor na čtyři podezřelá slova ve zprávě, kterou obdržíte přes iMessage nebo WhatsApp.

Phishingové zprávy, a to platí i pro e-maily, jsou navrženy tak, aby vypadaly jako běžné zprávy. Nicméně mohou napáchat nevratné škody. Pocházejí ze zdánlivě neškodných, anebo dokonce známých kontaktů a platforem.

Tak například zpráva na Facebooku, která zní: "Podívejte se, co jsem našel,“ následovaná nějakým odkazem, je přesně ukázka zprávy, kterou nemáte nikdy otevřít. Jenomže teď začínají dokonce chodit zprávy od lidí, kteří vypadají reálně, takže je těžké takovou zprávu neotevřít.

Co takové zprávy dělají

Odborníci na ochranu soukromí otestovali tento podvod a zjistili, že vede na dvě místa, a to buď na falešné softwarové společnosti, nebo falešné přihlašovací stránky na Facebooku. První se snaží nalákat uživatele k instalaci chybného malwaru, který může poškodit zabezpečení počítače. Druhý nasměruje uživatele, aby zadali své přihlašovací údaje k Facebooku. Expert na kybernetickou bezpečnost pro LADBible řekl, že kliknutí na odkaz neznamená, že uživatel si může být jistý, že bude tzv. hacknutý. 

Nejhorší je, že tyto zprávy vypadají, jako kdyby vám je skutečně posílal váš známý nebo kamarád. A to platí jak pro WhatsApp, tak pro iMessage. Obrana je jediná, skutečně na nic neklikat. A více si také všímejte toho, jaké zprávy vám obvykle vaši známí posílají. Používají například emotikony nebo zkratky? Jak vás oslovují? I tím můžete snížit riziko, že se necháte nachytat a nakonec se stanete obětí podvodníků.

Zdroj: The Sun, LADBible.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod