Americká armáda představila nové brýle pro noční vidění

 Vojenství 
04. května 2021 21:42 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nová technologie nabízí ostrý obraz i bezdrátové připojení U.S. Army
Americká armáda představila nové brýle pro noční vidění. Technologie ENVG-B dává vojákům ostřejší obraz bitevního pole než kdykoliv předtím, a dokonce jim umožňuje střílet ze zbraní, aniž by se vystavovali nepřátelské palbě.

Brýle, které armáda vyvinula s L3 Warrior Systems, jsou navrženy tak, aby poskytovaly ostřejší obraz nočního vidění než brýle předchozí generace. Nastavení duální trubice poskytuje širší zorné pole, což vede k většímu situačnímu povědomí a lepšímu vnímání hloubky.

Ostrý obraz a široké zorné pole

Použití bílého fosforu odstranilo z "vidění" zelenou. Možná tento efekt znáte z mnoha akčních filmů. Díky tomu nový systém poskytuje ostřejší kontrast. Ve skutečnosti je kontrast tak ostrý, že se podobá technikám používaných ve videohrách.

Brýle poskytují také vylepšené vidění v různých prostředích, a to včetně prachového prostředí, kouře, nulového osvětlení a samozřejmě v podzemí, jak uvádí manuál americké armády. Kompas s rozšířenou realitou, který je viditelný v horní části zorného pole, umožňuje vojákům neustále se orientovat, aniž by museli brýle sundavat.

Systém má i bezdrátové připojení

ENVG-B se také může pochlubit bezdrátovým připojením. I když to nemusí znít jako zajímavá věc, bezdrátovou komponentou je zbraňový zaměřovač schopný nočního vidění, konkrétně jde o mířidla FWS-I (Army's Family of Weapon Sight-Individual). Voják nosící ENVG-B synchronizovanou s hledáčkem FWS-I může ve svém zorném poli skutečně vidět záměrný kříž.

Toto dynamické systémové duo umožňuje vojákovi zvednout karabinu M4 nebo automatickou zbraň M249 například nad zákop, anebo ji namířit za roh, a poté stisknout spoušť a vystřelit, jakmile se mu záměrný kříž objeví na nepřátelském cíli. Voják zůstává zcela skrytý před nepřítelem, a přitom může velmi přesně střílet.

Armáda už s distribucí těchto nových brýlí pro noční vidění začala a hodlá jimi postupně vybavit všechny svoje bojové jednotky. Dále čtěte: Americké bombardéry se vrátí do stavu jaderné pohotovosti.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Drew Barrymore říká, že by vydržela roky bez sexu. Je se mnou něco špatně, vtipkovala

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...