Apple vyvíjí magnetickou baterii pro nabíjení iPhonů

 PC a Mobily 
26. února 2021 08:31 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Baterii stačí jen přiložit k zadní straně mobilu Depositphotos
Apple vyvíjí magnetickou baterii, která lidem umožní nabíjet jejich iPhony na cestách nebo dokonce za chůze či v parku na lavičce. A to je poměrně praktické, takže kdy se můžeme těšit?

Apple v posledních letech zásobuje zejména patentové úřady svými novými vynálezy, zatím ale málokterý spatřil světlo světa. Snad to s magnetickou baterií nebude podobné.

Stačí přiložit

A to doslova. Baterie by se totiž přilepila na zadní stranu nového iPhone 12 s technologií MagSafe, kterou Apple používá ve své nejnovější řadě kabelových nabíječek, uvedla  agentura Bloomberg.

Magnety jsou přitom dostatečně silné, takže zůstanou bezpečně přichyceny k telefonům a dělají svou práci, tedy nabíjejí baterii v telefonu. Podle dostupných informací ale Apple zatím při interním testování narazil na závady související se softwarem. Údajně některé telefony hlásily, že se jejich baterie přehřívá.

Apple už na vývoji magnetické baterie pracuje rok, zatím tedy ale není rozhodně ve fázi, že by něco takového mohl nabídnout trhu. I když poptávka by asi byla. Nabít si telefon třeba při běhání nebo někde na výletě v přírodě, to by bral asi každý.

Příslušenství v hledáčku

Pokud se nakonec magnetická baterie dostane na pulty obchodů, mohla by podpořit rostoucí důraz Applu na příslušenství. Tyto produkty zaznamenaly loni obrovský nárůst prodejů a pro Apple je příslušenství doslova miliardový byznys.

Faktem ale je, že zrovna v případě magnetické baterie by nebyl první, kdo s touto technologií přišel. Magnetické baterie se už dokonce dají sehnat na trhu za zhruba 50 dolarů od jiných výrobců. Navíc je otázkou, kolik by bezdrátová magnetická baterie  od Apple stála. Na druhé straně uživatelé této značky by si toto šikovné příslušenství určitě rádi koupili i za vyšší cenu. Dále čtěte: Aplikace WhatsApp zaznamenala velký odliv uživatelů. O klienty se teď snaží bojovat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teagan, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu