Takhle rychlý Chevrolet jste si ještě nikdy koupit nemohli. Přivítejte novou Corvette ZR1!

Nový Chevrolet Corvette ZR1 dostal motor o výkonu 766 koní. Něco tak silného Chevrolet ještě nikdy neprodával.
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
16. listopadu 2017 12:14 / Chevrolet
  0   0
Chevrolet představil novou Corvette ZR1. Nejde o nic menšího než o nejrychlejší sériově vyráběný model značky Chevrolet v historii.

Chevrolet Corvette je jméno, které má na evropském trhu stále zvuk, přestože ostatní modely této značky v Evropě už nekoupíte. Corvette byl vždy velmi zajímavý a rychlý stroj, ten nejzajímavější a nejrychlejší ale přichází až teď spolu s představením vrcholné varianty aktuální generace. Přivítejte novou ZR1. 

Je potřeba říci, že si automobilka dala opravdu záležet. Pod kapotou je osmiválec o velikosti, jakou u evropských značek budeme hledat už poměrně složitě. Jeho objem je 6,2 litru a dopuje ho pořádný kompresor. Technici současně přidali také třeba technologii kombinující přímý a nepřímý vstřik paliva a vůbec poprvé si můžete u Corvette ZR1 připlatit za automatickou převodovku. Standardem ovšem i nadále zůstává sedmistupňový manuál mimochodem vybavený systémem automatických meziplynů. 

Základní údaje? Těžko uvěřitelné. Nový Chevrolet Corvette disponuje výkonem 766 koní a točivý moment vrcholí hodnotou 969 Nm. Kolik přesně potřebuje tento stroj k pokoření obvyklé disciplíny 0 - 100 km/h, to automobilka zatím ještě tají, mnoho to ale vskutku nebude. Ledasco totiž naznačuje maximální rychlost, která je téměř 340 km/h. I když, tady trochu záleží na tom, jakou variantu si vyberete. 

Zákazníci totiž mohou sáhnout po Corvette ZR1 upravené právě pro co nejvyšší maxiální rychlost, což znamená především jinou aerodynamiku a hlavně chybějící obrovské křídlo. To je součástí okruhového paketu, kdy se sleduje hlavně přítlak. Ten může být více než 400 kg, ale na druhou stranu znamená vyšší odpor vzduchu, právě proto se taková okruhová ZR1 na 340 km/h nerozjede. Inu, záleží na vás. 

O ceně během oficiální premiéry pořádané v Dubaji (kde jinde...) řeč nebyla. Za méně než tři miliony ale tenhle speciál určitě nekoupíte. 

Tomáš Novotný | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hubbleův teleskop zase funguje. Vesmír sleduje už 31 let

Dům a zahrada

Pro bohatou úrodu okurek přidejte do zálivky obyčejný cukr

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Zavřít reklamu