Proč byste si neměli stahovat fitness aplikaci FBI, nabízející video pokyny a tipy k zdokonalení fyzičky

 PC a Mobily 
06. dubna 2020 17:52 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Aplikace sleduje každý váš krok FBI/App Store
FBI vyvinula bezplatnou aplikaci „FitTest“, která nabízí video pokyny a tipy k zdokonalení fyzičky. Aplikace, která používá akcelerometr vašeho telefonu a GPS ke sledování vašich výkonů a vašich výsledků, je skvělým způsobem, jak můžete trénovat jako agent FBI. Je to ale také totální invaze do vašeho soukromí.

FBI vyžaduje, aby všichni aspirující agenti složili přísný test fyzické zdatnosti. Ten má pět částí, včetně měřeného sprintu, počtu kliků či běh na 1,5 míle. A to všechno s maximálně pětiminutovým odpočinkem mezi jednotlivými částmi.

K úspěšnému absolvování testu je potřeba dosáhnout skóre 12 bodů, s nejméně jedním bodem v každé ze čtyř hlavních částí testu. A tohle všechno teď můžete mít i ve svém mobilu a trénovat jako agent FBI.

Má to jedno velké ALE

Pokud si ale tuto aplikaci stáhnete do svého mobilu přes Google Play nebo Apple App Store, dáváte tak FBI přístup k vašim přesným údajům o poloze, ke sdílenému datovému úložišti, síti připojení, připojení Wi-Fi i k historii volání. Aplikace může také sledovat váš telefon, i když je v režimu spánku. Pokud by tedy FBI chtěla vědět o každém vášem kroku, neměla by s tím jediný technický problém.

Přitom udělení takové úrovně přístupu je zcela zbytečné pro použití velmi základní fitness aplikace, jakou je tato od FBI. I když není neobvyklé, že mobilní aplikace žádají o extrémně široká povolení, přístup, který vyžaduje tato aplikace, je opravdu obrovský.

FBI se dokonce zaštítila požadavkem rozsáhlých přístupů, který ukryla do ustanovení o ochraně osobních údajů. Tam se píše následující: „Pro ochranu systému před neoprávněným použitím a pro zajištění řádného fungování systému jsou jednotlivci používající tento počítačový systém podrobeni sledování a zaznamenávání všech svých činností osobami pověřenými FBI. Každý, kdo používá tento systém, výslovně souhlasí s takovým monitorováním a doporučuje se, aby v případě, že toto sledování odhalí důkaz o možném zneužití nebo trestné činnosti, mohli pracovníci systému poskytnout výsledky takového monitorování příslušným úředníkům.“

Aplikace si rozhodně nestahujte

Rada je jednoduchá. Pokud nechcete, aby vás FBI sledovala, což asi nechcete, tuto aplikaci si opravdu nestahujte. Měli byste to také brát jako zamyšlení nad tím, jaké aplikace používáte, a jakých práv se při jejich užívání vzdáváte.

Tato aplikace FBI je jen mikrokosmem širšího kontextuálního problému. Chcete-li získat přístup k aplikaci, neměli byste a ani byste o to neměli být žádáni, poskytovat jakékoli další informace nad rámec základních telemetrických dat, které jsou potřeba ke zlepšení funkcí aplikace. A na to je potřeba dávat si pozor. Dále čtěte: Google varuje majitele telefonů Huawei před stahováním jeho aplikací.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mariah Carey je oficiálně královnou Vánoc. Její sváteční hit jako první v historii získal diamantové...

Styl

Největší bludy odpůrců očkování proti covidu

Tech

Američané se pustili do výroby nových jaderných bomb

Zavřít reklamu