Rusko zahájilo provoz nejdelší ponorky světa. Ponese smrtící torpéda Poseidon

 Vojenství 
30. dubna 2019 11:40 / Lukáš Bauer
  0
📷
3 fotografie v galerii
Jaderná ponorka Belgorod je největší na světě Internet
Rusko v minulém týdnu spustilo na vodu nejdelší ponorku světa s názvem Belgorod. Více než 180 metrů dlouhá strategická ponorka je navržena pro podporu mnoha typů misí a ve svém arzenálu bude mít pravděpodobně i jaderná torpéda Poseidon.

Rusové zahájili provoz nové ponorky s názvem Belgorod, která je navržena k podpoře strategických vojenských misí. Ponorka bude mít ve výzbroji také jaderná torpéda Poseidon. Nová ponorka má větší výtlak než bitevní lodě z první světové války a dokáže se ponořit až do hloubky 1700 metrů.

Nová ponorka byla oficiálně spuštěna na vodu 23. dubna v ruské loděnici Sevmaš v Severodvinsku. Prezident Vladimir Putin tuto událost údajně sledoval přes satelitní přenos.

Jaderná ponorka oficiálně známá pod názvem Projekt-09852 měla být původně třídy Oscar II, ale ruské velení později rozhodlo, že bude vyvíjena jako samostatná třída. Trup byl nakonec prodloužen na celkovou délku 184 metrů a má výtlak 30 000 tun.

Belgorod není ani útočnou ponorkou, ani nosičem balistických raket. Jedná se o zvláštní taktickou ponorku, která může být mateřskou lodí pro jiná podmořská plavidla a může být vybavena také další průzkumnou miniponorkou.

Spekuluje se, že Belgorod bude také zodpovědný za rozmístění podmořských detektorů a bude vybavena nejmodernějšími technologiemi. Rusko totiž plánuje postavit podmořský detekční systém poháněný jadernou energií, který by včas upozornil na přítomnost nepřátelských plavidel.

Dalším úkolem Belgorodu bude provádět tajné operace s pomocí ponorek Lošarik, které jsou vybaveny robotickými rameny pro podmořské operace. Stejně tak bude Belgorod schopný mapovat oceánské dno za pomoci speciálního sonaru. Obří ruská ponorka ale může být vybavena také smrtícími torpédy Poseidon, která jsou vybavena jadernou hlavicí. Tato torpéda jsou schopna vyvolat explozi o síle až 2 megatun. Dále čtěte: Podle satelitních snímků roste podezření, že Severní Korea nadále pokračuje v budování jaderných zbraní.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mariah Carey je oficiálně královnou Vánoc. Její sváteční hit jako první v historii získal diamantové...

Styl

Tyto kosmetické nápady z TikToku byste zkoušet neměly. Mohly by poškodit vaši pleť

Tech

Američané se pustili do výroby nových jaderných bomb

Zavřít reklamu