Izrael představil tank Merkava vybavený umělou inteligencí

 Vojenství 
01. prosince 2018 12:50 / Lukáš Bauer
  19
📷
1 fotografie v galerii
Merkava je nejbezpečnější tank na světě Internet
Izraelská armáda získala nový tank Merkava Mk 4 vybavený umělou inteligencí. Díky moderním technologiím se tento tank stává jedním z nejpokročilejších na světě. Modernizovaná verze Merkava byla vybavena pokročilým AI senzorovým systémem, který může výrazně usnadnit posádce práci v bojových operacích.

Izraelské obranné síly představily modernizovanou verzi tanku Merkava Mk 4 Barak, která je vybavena pokročilým systémem umělé inteligence. Díky unikátnímu senzorovému systému, který dokáže obsluhovat rutinní funkce, získává posádka mnohem více času na bojové operace.

Tank Merkava poprvé vstoupil do provozu v roce 1978 a byl navržen pro dvojí využití. Věž je umístěna na zadní části tanku stejně jako pancéřované dveře, které zajišťují dostatek prostoru uvnitř. Samotná věž pak může být z tanku snadno odstraněna a vozidlo může sloužit jako nosič raket.

Při konstrukci tanku Merkava (v překladu „Bojový vůz“) bylo vše podřízeno hledisku přežití posádky. Motor je umístěn v přední části tanku a slouží tak jako dodatečná součást balistické ochrany, zatímco posádka může z poškozené Merkavy uniknout dveřmi v zadní části tanku. Díky silnému pancéřování a vysoké mobilitě je to jeden z nejlépe chráněných tanků na světě.

Mark 4 Barak je nejnovější verzí tanku s umělou inteligencí, jejíž testování je naplánováno již na rok 2020. Hlavním cílem testování je vylepšení systému AI, který bude přebírat čím dál více úkolů, které běžně provádí posádka. Podle izraelských médií umělá inteligence nejen umožňuje mnohem přesněji reagovat v kritických situacích, ale také může sdílet data s ostatními tanky v boji.

Další inovací je helma Iron View VR, která umožňuje vojákům 360° pohled na vnější prostředí. To poskytuje veliteli tanku výrazně lepší povědomí o situaci na bojišti. Izrael doufá, že díky této nové technologii bude schopen lépe ochránit své obyvatele před případnou hrozbou. Dále čtěte: (NASA ve spolupráci s Lockheed Martin vyvíjí unikátní dopravní letadlo budoucnosti).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet