Tenhle notebook jen tak nerozbijete. Můžete na něm dělat i v dešti

 PC a Mobily 
01. června 2022 08:27 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Notebook do extrému přežije doslova všechno Panasonic / volný zdroj
Je to vlastně Toughbook a pokud jste o něm ještě neslyšeli, tak jde o extrémně odolný notebook, se kterým můžete prakticky do jakýchkoliv extrémních podmínek. Přitom toho umí opravdu hodně.

Může vám klidně spadnout skoro ze dvou metrů a nic se mu nestane. Taky je odolný vůči prachu, i tomu hrubému a rovněž vůči vodě, takže pracuje i v dešti. Funguje i ve vysokých nadmořských výškách a jeho šasi je z hořčíkové slitiny.

Má všechno a váží jen 3,35 kilo

Váha  Toughbooku 40 se samozřejmě s dnešními lehkými notebooky nedá vůbec porovnávat, ale pro tak odolný notebook je to vlastně málo. Thoughbook zdobí 14 palcový displej, na kterém dobře uvidíte za jakéhokoliv počasí. Nechybí samozřejmě webkamera a mikrofony.

Toughbook má procesor Intel Core i5 nebo i7 11 s 64 GB RAM a 2 TB SSD úložištěm se šifrováním. A jako bonus disponuje i funkcí Secure Wipe pro okamžité vymazání obsahu disku. Pak jsou tu všechny funkce typu Bluetooth 5.1 a Wi-Fi 6 a mobilní připojení 4G nebo 5G.

Nechybí ani podsvícená klávesnice a opravdu obrovský touchpad, který skutečně funguje i za deště a lze jej ovládat i v rukavicích.

Baterie vydrží v terénu až 36 hodin

Tenhle macek do extrémních podmínek funguje na Windows 10 nebo 11 Pro a jeho baterie vydrží v terénu až 36 hodin, tedy alespoň podle výrobce. A můžete ho sehnat i s Blu-ray nebo DVD mechanikou.

Zdá se, že Toughbook 40 je nejodolnější notebook, jaký je momentálně na trhu dostupný. Takže všichni, kdo se vyskytují v extrémních podmínkách a něco takhle odolného by se jim hodilo, mají možnost pořídit si toto doslova notebookové monstrum. Není to sice žádná designová věcička, ale mašina do extrému, kde s největší pravděpodobností nenechá nikoho na holičkách.  Jenom cena odpovídá jeho schopnostem. Jeho cena se v přepočtu pohybuje okolo 120 tisíc korun.

Autorský článek, další zdroj: New Atlas

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město