Tajný kosmický letoun X-37B vytvořil nový rekord. Kromě Pentagonu nikdo neví co ve vesmíru dělá

 Letectví 
01. září 2019 13:53 / Lukáš Bauer
  2
📷
4 fotografie v galerii
Experimentální letoun X-37B provádí ve vesmíru tajné operace Internet
Experimentální orbitální letoun X-37B pokořil nový rekord ve své třídě, když strávil nepřetržitě 716 dní na oběžné dráze. Činnost této kosmické lodi, která je oficiáně navržena pro transport nákladu do vesmíru, zůstává tajemstvím. Její aktivity ve vesmíru řídí Pentagon

Co přesně ve vesmíru tajná kosmická loď X-37B provádí, není známo a její aktivity ve vesmíru řídí Pentagon. Bezpilotní kosmický letoun byl navržen tak, aby mohl dopravit na oběžnou dráhu náklad a vrátit se zpět na Zemi. Nyní pokořil nový rekord ve své třídě, když strávi na orbitě nepřetržitě 716 dní.

Pátá mise kosmického letadla X-37B je zatím nejdelší a vytvořila nový rekord v počtu dní na oběžné dráze. OTV-5 provádí utajované mise na nízké oběžné dráze Země, přičemž s největší pravděpodobností zahrnuje testování nových technologií pro budoucí kosmickou loď.

Nadace Secure World Foundation se domnívá, že X-37B je používán jako platforma senzorů na oběžné dráze a technologické testovací zázemí. X-37B by mohl například testovat komponenty pro příští generaci špionážních satelitů.

Americké letectvo vlastní celkem dva kosmické letouny X-37B. Tato bezpilotní kosmická loď postavil pro americké letectvo Boeing a na oběžnou dráhu je podobně jako raketoplán vynesen raketou.

Během návratu z vesmíru kosmická loď přistává na letecké základně Vandenberg v centrální Kalifornii nebo v Kennedyho vesmírném středisku. Kosmická loď také mění svou oběžnou dráhu aby nemohla být snadno sledována. Dále čtěte: (Sověti stavěli svůj vlastní raketoplán. Projekt měl ale jednu obrovskou trhlinu).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Helena Vondráčková se i přes koronavirová opatření rozhodla uspořádat vánoční koncert

Styl

Největší bludy odpůrců očkování proti covidu

Dům a zahrada

Udělejte radost svému mazlíčkovi. Psí a kočičí adventní kalendář zvládne vyrobit každý

Zavřít reklamu