Vesmírný roadster Elona Muska poprvé obletěl Slunce. Existuje šance, že narazí do Země

Červený Tesla Roadster byl vynesen do vesmíru před 560 dny
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Letectví 
22. srpna 2019 14:24 / Internet
  0   0
Červená Tesla Roadster s řidičem Starmanem, která byla vynesena do vesmíru během prvního testovacího letu rakety Falcon Heavy společnosti SpaceX, nyní poprvé obletěla Slunce. Experti se domnívají, že existuje malá šance, že se roadster jednou vrátí na naši planetu.

Automobil Tesla Roadster s řidičem Starmanem jsou ve vesmíru už více než 560 dní. Elon Musk nechal Teslu vynést do vesmíru 6. února loňského roku při příležitosti prvního startu nové rakety Falcon Heavy.

Tento zvláštní kosmický prostředek i s posádkou nyní vůbec poprvé obletěl kolem Slunce. Podle některých expertů existuje přibližně desetiprocentní šance, že Tesla po třech milionech let vrazí do Země.

Oblet Slunce dokončila Tesla během 557. dne ve vesmíru. Za tuto dobu urazila více než 1,2 miliardy kilometrů, což prý znamená, že auto výrazně překročilo záruční limit 58 tisíc najetých kilometrů.

Loňská studie modelující oběžnou dráhu vypočítala, že roadster v několika příštích desítkách milionů let nakonec narazí do Venuše nebo do Země. Bát se však dnes nemusíme, protože je jen velmi malá pravděpodobnost, že by se to stalo dříve než za milion let. Dále čtěte: Tesla Roadster dosáhl nejvzdálenějšího bodu od Slunce.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Šimpanzi nepřestanou překvapovat svojí inteligencí. Neuvěříte, co se naučil samec v Číně

Dům a zahrada

Potřebujete vyleštit rezavé věci? Účinná a jednoduchá metoda, jak se nežádoucího nánosu zbavit

Cestování

Zkuste cestovat po Evropě vlakem. Víme, jak jednoduše plánovat cestu a ještě hodně ušetřit

Zavřít reklamu