Vesmírný roadster Elona Muska poprvé obletěl Slunce. Existuje šance, že narazí do Země

Červený Tesla Roadster byl vynesen do vesmíru před 560 dny
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Letectví 
22. srpna 2019 14:24 / Internet
  0   0
Červená Tesla Roadster s řidičem Starmanem, která byla vynesena do vesmíru během prvního testovacího letu rakety Falcon Heavy společnosti SpaceX, nyní poprvé obletěla Slunce. Experti se domnívají, že existuje malá šance, že se roadster jednou vrátí na naši planetu.

Automobil Tesla Roadster s řidičem Starmanem jsou ve vesmíru už více než 560 dní. Elon Musk nechal Teslu vynést do vesmíru 6. února loňského roku při příležitosti prvního startu nové rakety Falcon Heavy.

Tento zvláštní kosmický prostředek i s posádkou nyní vůbec poprvé obletěl kolem Slunce. Podle některých expertů existuje přibližně desetiprocentní šance, že Tesla po třech milionech let vrazí do Země.

Oblet Slunce dokončila Tesla během 557. dne ve vesmíru. Za tuto dobu urazila více než 1,2 miliardy kilometrů, což prý znamená, že auto výrazně překročilo záruční limit 58 tisíc najetých kilometrů.

Loňská studie modelující oběžnou dráhu vypočítala, že roadster v několika příštích desítkách milionů let nakonec narazí do Venuše nebo do Země. Bát se však dnes nemusíme, protože je jen velmi malá pravděpodobnost, že by se to stalo dříve než za milion let. Dále čtěte: Tesla Roadster dosáhl nejvzdálenějšího bodu od Slunce.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hromadné vyhynutí mořských živočichů je na obzoru, voda okolo rovníku je příliš horká

Dům a zahrada

Pokud si chcete založit zahradní jezírko, dejte si pozor. Ryby z volné přírody do něj nesmí

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Zavřít reklamu