Počítače budoucnosti mohou být poháněny zvláštní látkou. Je něčím mezi světlem a hmotou
Existuje více než jeden způsob, jak postavit superpočítač. Vědci před časem přišli s novou metodou, jak zpracovávat obrovské množství dat dosud nevídaným způsobem. Vše by měl umožnit nový materiál, který nazývají magický prach. Tento nový objev funguje na bázi kvantových částic nazývaných polaritony.
Tyto polaritony jsou napůl světlem a napůl hmotou. Vědci nyní představili, jak mohou pomocí nich řešit nejrychlejším způsobem složité matematické problémy ve výpočetní technice.
Kvantový materiál budoucnosti
Podle mezinárodního týmu, který za vývojem této metody stojí, by mohl být kvantový materiál využit k výrobě nové generace superpočítačů, které by zvládly ty nejnáročnější operace v oblasti biologie, financí nebo kosmického cestování.
Polaritony byly vytvořeny osvětlením laseru na několika vrstvách atomů galia, arsenu, india a hliníku. Tento proces způsobil to, že elektrony absorbují a vydávají světlo specifické barvy a vytvářejí polaritony.
Zvláštní polaritony
Vzhledem k tomu, že polaritony jsou 10 000krát lehčí než elektrony, mohou být velmi blízko sebe, sdružují se a navzájem osvětlují způsobem, který lze měřit. Vstupují tak do zvláštního stavu známého jako Bose-Einstein kondenzace.
Vědci dokázali demonstrovat polaritony, které se společně shromažďují v místě ukazujícím cestu k nejrychlejšímu řešení problému. Jedná se o zbrusu nový přístup k superpočítačům, ale stále je to daleko od reálných zařízení, která jsou skutečně schopná provozu. Dále čtěte: (Jak zásadně zrychlit starší počítač).